VGA to DVI ile 2. monitöre görüntü gelmemesi

melih_gülhan

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik tasarımcı
Arkadaşlar MSI Gaming X 1060 3GB kullanıyorum 1. ekranım HDMI ile bağlı.
2. ekranım çok eski olduğu için VGA girişi var sadece ben de dönüştürücü ile DVI yaptım ama bir türlü PC 2. ekranı görmüyor. Ekran ayarlarından algıla dediğimde de Nvidia denetim masasında algıla dediğimde de göremiyorum. 2. ekranı anakartta (MSI H110M Gaming) bulunan DVI ve VGA portlarında da denedim sonuç aynı. Bir çözümünüz var mı?

Dönüştürücünüzde sıkıntı olabilir, başka bir dönüştürücü ile deneme imkanınız var mı? Onun dışında tam tersini deneyin, örneğin önce 2. ekranı sonra 1. ekranı takın.

Dönüştürücünüzde sıkıntı olabilir, başka bir dönüştürücü ile deneme imkanınız var mı? Onun dışında tam tersini deneyin, örneğin önce 2. ekranı sonra 1. ekranı takın.
2. ekranı ilk takıp denedim olmadı. En kısa sürede dönüştürücüyü değiştirip deneyeceğim.

hocam aynı sorun bendede vardı yeni nesil ekran kartlarına çipli dönüştürücüler kullanılıyor eski tip dönüştürücü olmuyor istersen bu videoyu izleyebilirsin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

hocam aynı sorun bendede vardı yeni nesil ekran kartlarına çipli dönüştürücüler kullanılıyor eski tip dönüştürücü olmuyor istersen bu videoyu izleyebilirsin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu olayı bilmiyordum teşekkürler. Şuan tek sıkıntım 1.ekranda DİSPLAYPORT yok. Ekran kartımda 3 DİSPLAYPORT 1 HDMI var. Şimdi ben 1. ekranda HDMI to DİSPLAYPORT 2. ekranda da VGA to HDMI yaparsam sıkıntı çözülecek gibi duruyor.
Eğer çözülürse 1. ekranda HDMI to DİSPLAYPORT olduğu için görüntüde bi sıkıntı olur mu oyun sırasında vs. ?

Bu olayı bilmiyordum teşekkürler. Şuan tek sıkıntım 1.ekranda DİSPLAYPORT yok. Ekran kartımda 3 DİSPLAYPORT 1 HDMI var. Şimdi ben 1. ekranda HDMI to DİSPLAYPORT 2. ekranda da VGA to HDMI yaparsam sıkıntı çözülecek gibi duruyor.
Eğer çözülürse 1. ekranda HDMI to DİSPLAYPORT olduğu için görüntüde bi sıkıntı olur mu oyun sırasında vs. ?
Dönüştürücü kullandığınız zaman illaki -kullandığınız tipte önemli tabi- örneğin, HDMI sanal görüntüdür, DisplayPort'ta öyledir. O bakımdan görüntü kaybını pek fazla hissetmezsiniz diye farz ediyorum. VGA to HDMI kullandığınız zaman farkı hissedebilirsiniz. (Analog görüntü sanala çeviriliyor, illaki olacaktır görüntü bozulması/kaybı)

Dönüştürücü kullandığınız zaman illaki -kullandığınız tipte önemli tabi- örneğin, HDMI sanal görüntüdür, DisplayPort'ta öyledir. O bakımdan görüntü kaybını pek fazla hissetmezsiniz diye farz ediyorum. VGA to HDMI kullandığınız zaman farkı hissedebilirsiniz. (Analog görüntü sanala çeviriliyor, illaki olacaktır görüntü bozulması/kaybı)
Çok teşekkürler cevaplarınız için yarın yada öbür gün deneyeceğim dönüşcütürüleri alıp olmazsa yine buralarda olcam :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı