VGA to HDMI çevirici görüntü vermiyor

Lotusep

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller internet üzerinden VGA to HDMI çevirici aldım. Benim amacım kamera kayıt cihazında VGA girişi/çıkışı var tam olarak bilmediğim için böyle yazdım, bu çıkıştan benim televizyonuma görüntü vermek istiyorum. VGA kablosu ile normal bir monitöre bağladığımda görüntü alıyorum fakat aldığım çeviriciyi kullandığımda görüntü alamıyorum. Çeviriciyi yanlış mı aldım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Normal PC'ye bağladığımda çevirici çalışıyor.
Kafam karıştı görüntü almaya çalıştığım yer kendi kablosuyla denediğimde calısıyor, çeviricide sorun yok. Galiba aktif/pasif çeviriciler var onlardan yanlış olanı aldım.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    187,2 KB · Görüntüleme: 20
  • image.jpg
    image.jpg
    143,4 KB · Görüntüleme: 12
  • image.jpg
    image.jpg
    184,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dikkat ederseniz çeviricide Input ve Output şeklinde ibareler mevcut. Yani bu çevirini HDMI'dan görüntü alıp VGA'ya vermektedir. Bu aşamada siz VGA'dana görüntü almak ve HDMI ile monitöre vermek istediğinizden dönüştürücünüz maalesef çalışmıyor. Bunun yerine direkt çevirici kablo kullanmanız daha sağlıklı olacaktır ama pek fazla yok piyasada.

Bu ürün işinizi görecektir.

Hocam dikkat ederseniz çeviricide Input ve Output şeklinde ibareler mevcut. Yani bu çevirini HDMI'dan görüntü alıp VGA'ya vermektedir. Bu aşamada siz VGA'dana görüntü almak ve HDMI ile monitöre vermek istediğinizden dönüştürücünüz maalesef çalışmıyor. Bunun yerine direkt çevirici kablo kullanmanız daha sağlıklı olacaktır ama pek fazla yok piyasada.

Bir şey fark ettim. Bu dönüştürücü ve sizin makineniz erkek. Sanırım o aşamada araya kablo gerekecek veya benzeri dişi girişi olan bir dönüştürücü bakmanız gerekecek. Ama genel anlamıyla mantık bu. Input VGA, Output HDMI olacak şekilde bulmanız gerekli.

Son düzenleme:

Bir şey fark ettim. Bu dönüştürücü ve sizin makineniz erkek. Sanırım o aşamada araya kablo gerekecek veya benzeri dişi girişi olan bir dönüştürücü bakmanız gerekecek. Ama genel anlamıyla mantık bu. Input VGA, Output HDMI olacak şekilde bulmanız gerekli.

Hocam tekrar rahatsız ediyorum ama işlerim yoğun olduğu için bakamadım. Sizin anlattığınız mantığa uyan bir dönüştürü buldum ama bir kontrol eder misiniz rica etsem galibabu ürün tam benim için üretilmiş gibi duruyor.

Hocam tekrar rahatsız ediyorum ama işlerim yoğun olduğu için bakamadım. Sizin anlattığınız mantığa uyan bir dönüştürü buldum ama bir kontrol eder misiniz rica etsem galibabu ürün tam benim için üretilmiş gibi duruyor.
Evet bu işinize yaraayacak gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı