VGA to HDMI dönüştürücü iş görür mü?

ketofilen

Kilopat
Yer
Kaer Morhen
Merhaba dostlar,
Biz şimdi PEAQ Mini PC M100 aldık ancak fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla cihazda VGA girişi yok. Bizim monitörde de VGA girişi var HDMI yok. Dönüştürücü almam lazım lakin görüntü kalitesinin iyi olmasını istiyorum. Hepsiburada'da filan baktığım da 40-50₺ arası cihazlar gördüm. Bunlar işimizi görür mü acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözüne kestirdiğin varsa, inceleyebilriim. Bu arada sesi nereye bağlamayı düşünüyorsunuz monitöre mi yoksa farklı bir yere mi?
Bunu gördüm. Hepsi de aynı fiyat neredeyse bir farkı var mı bilmiyorum.
Ses konusunda kulaklık takıcam alanım dar olduğu için hoparlör koyamıyorum. Bu dönüştürücülerde ses çıkışı filan da oluyor attığım modelde de bu var tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum. Mini PC olduğu için biraz fazla uzağım bu konuya.

VGA'dan görüntü almaya çalışıyorduk ve çıkış birimimiz de 'PEAQ Mini PC M100'ydi yani HDMI. Bu amaçla size HDMI to VGA bir dönüştürücü önermeliyiz.

Sesi sorma amacım HDMI Hem görüntüyü hem sesi taşıyabilir fakat VGA yalnızca görüntüyü iletebilir bu nedenle çıkış biriminizden sesi ekrana taşıyabilmek için bu tür dönüşümlerde sesi de ayriyeten iletmeniz gerekmekte. Ama siz kulaklık kullanmayı tercih edecekseniz bu bir sorun teşkil etmiyor.

Wozlo markasına gelecek olursam ben bu markayı hiç kullanmadım ve hakkında bir şey de bilmiyorum bu nedenle buranın sosyalinde biraz araştırma gereği duydum, inceleyen arkadaşlar kablosunun hassaslığından bahsedip almamayı tercih etmişler. Ama görünen o ki hepsiburada incelemerinde oldukça sevilmiş bir ürün. Bunun kararını ancak size bırakabilirim ama aynı fiyata buranın sosyalinde önerilen markaları da tercih edebileceğinizi biliniz. Bahsettiğim markalar içinde genel olarak Inca ve Dark markası tercih edilmeli denilmiş. Kararsız kalırsanız bir inceleyip gözünüze kestirdiğinizi burada paylaşabilirsiniz.

Ben bir kaç konu gezip size bir bazı ürünler önereceğim;
Amazon: Alfais 4487 HDMI To Vga,
Hepsiburada: Dark HDMI to VGA Dijital - Analog,
Trendyol: Alfais 4487 Hdmi To Vga.

Ayrıca başlığınızla alakalı birçok konu bulunuyor, mesela isterseniz istersen dün bununla ilgili açılan konuya da bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı