VGA ve VGA to HDMI dönüştürücü arasında görüntü farkı olur mu?

WhiteWolf

Hectopat
Arkadaşlar bazı oyunlarda görüntü yırtılmaları yaşıyorum. Mesela kamera açısı havadan yere doğru inerken bütün oyunlarda yırtılma oluyor. Bazen Rainbow Six'te de oluyor, rahatsız etmeye başladı artık. Çözümüm v-Sync açmak falan olmadı araştırdım. Bir forumda yazdığına göre VGA eski olduğu için böyle oluyormuş. HDMI geçince böyle bir sorun olmuyormuş ve arada gözle görülür bir grafik kalitesi farkı oluyormuş. Bu yüzden HDMI geçmeyi düşünüyorum ama VGA to HDMI dönüştürücüsü ile. Çünkü monitörümde sadece VGA girişi var. Dönüştürücü ile bu grafik farkını elde edebilir miyim?
Not: Ekran kartım GTX 750 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bazı oyunlarda görüntü yırtılmaları yaşıyorum. Mesela kamera açısı havadan yere doğru inerken bütün oyunlarda yırtılma oluyor. Bazen Rainbow Six'te de oluyor, rahatsız etmeye başladı artık. Çözümüm v-Sync açmak falan olmadı araştırdım. Bir forumda yazdığına göre VGA eski olduğu için böyle oluyormuş. HDMI geçince böyle bir sorun olmuyormuş ve arada gözle görülür bir grafik kalitesi farkı oluyormuş. Bu yüzden HDMI geçmeyi düşünüyorum ama VGA to HDMI dönüştürücüsü ile. Çünkü monitörümde sadece VGA girişi var. Dönüştürücü ile bu grafik farkını elde edebilir miyim?
Not: Ekran kartım GTX 750 Ti.

Çok ciddi bir fark göremezsiniz fakat direkt olarak HDM girişli monitör alırsanız hem ses hemde görüntü olarak tatmin edecektir.

VGA to HDMI dönüştürücü ile VGA'dan bile daha kötü performans alırsınız. Çoğunu denedim kontrastı düşürüyor VGA to HDMI dönüştürücüler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunuzun cevabı videoda. Fark pek gözle görülür değil.

Çok ciddi bir fark göremezsiniz fakat direkt olarak HDM girişli monitör alırsanız hem ses hemde görüntü olarak tatmin edecektir.
Malesef monitör alamam şuan ancak hdmi to vga dönüştürücü ile halledebilirim.
VGA to HDMI dönüştürücü ile VGA'dan bile daha kötü performans alırsınız. Çoğunu denedim kontrastı düşürüyor VGA to HDMI dönüştürücüler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunuzun cevabı videoda. Fark pek gözle görülür değil.
VGA ve HDMI farkı - Technopat Sosyal
Buradaki arkadaş çok fark var diyor?

Malesef monitör alamam şuan ancak hdmi to vga dönüştürücü ile halledebilirim.

VGA ve HDMI farkı - Technopat Sosyal
Buradaki arkadaş çok fark var diyor?
Ben bizzat kendim defalarca farklı platformlarda denedim. Bariz fark yok. Hatta çoğunda gözle görülür bir fark bile olmadı. Arkadaş yatay çizgili sıkıntı yaşamış VGA portu bir kere arızalı demek veya kablosunda sıkıntı var. İnternetteki videolarda aynısını söylüyor zaten.

PC'yi televizyona bağladım ve HDMI to VGA kullanıyorum. Daha önce HDMİ ile bağlamıştım. Bir fark göremedim. VGA sesi aktarmıyor o kadar.

Başlığını düzelttim! HDMI ile VGA to HDMI aynı şeyler değil! Analog sinyali yine dijital yapıyorsun ama kaynak yine analog.

Monitörünü değiştireceksin. Bütçen yoksa 75 Hz FreeSync bakabilirsin. İkinci elde bile vardır belki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı