VGN ATK68 vs Wraith W75

Kiss0fdeath

Hectopat
Arkadaşlar şu an ATK68 kullanıyorum fakat bunu satıp W75'e geçmeyi düşünüyorum. Hatta Sahibinden'de ilana koydum bile. W75'e geçmek istememin en büyük sebebi 8000 Hertz destekliyor olması. Bu ay Razer Viper V3 Pro mouse alacağım ve bu fare 8000 Hertz olduğu için klavyeyi de 8000 Hertz'e yükseltmek istiyorum. Sizce değer mi?

Konuyu okuyan herkesin yorumunu bekliyorum, yorum yapın arkadaşlar geçmeyin rica ediyorum.

ATK68'in beğenmediğiniz yönleri varsa W75 ile karşılaştırabilirsiniz. Bence mükemmel bir klavye. Yazılımı geliştirilecek, Türkçe keycapler eklenecek falan daha yapılacak birçok şey var. Ama klavyenin sorunu olmadığından emin olmak ya da size uyar mı diye incelemelerinin çıkmasını bekliyebilirsiniz.

ATK68'in beğenmediğiniz yönleri varsa W75 ile karşılaştırabilirsiniz. Bence mükemmel bir klavye. Yazılımı geliştirilecek, Türkçe keycapler eklenecek falan daha yapılacak birçok şey var. Ama klavyenin sorunu olmadığından emin olmak ya da size uyar mı diye incelemelerinin çıkmasını bekliyebilirsiniz.

Hocam 8000 Hertz destekliyor W75. Geçmek istememin en büyük sebebi bu. Ne kadar az MS o kadar iyi benim için. Mükemmel klavye derken W75i'mi kastettiniz bu arada o kısmı anlayamadım. Klavyenin sorunu var mı yok mu o konuda haklısınız ama incelemeler gelir mi gelmez mi belli değil. Bir de stokları biterse bekle Allah bekle.

Hocam 8000 Hertz destekliyor W75. geçmek istememin en büyük sebebi bu. Ne kadar az ms o kadar iyi benim için. Mükemmel klavye derken W75i'mi kastettiniz bu arada o kısmı anlayamadım. Klavyenin sorunu var mı yok mu o konuda haklısınız ama incelemeler gelir mi gelmez mi belli değil. Bir de stokları biterse bekle Allah bekle.

Evet W75'i kastettim. Eyer gecikmeye önem veriyorsanız geçilmeye değer. Zaten kusur çıkarsa garantisi de var. Fazla kimse sorunu var mı yok mu bilmiyor ama YouTube'da sadece bir inceleme var. Belli bir süre kullanan adam sorun yaşamamış. Alabilirsiniz sağlam klavyedir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürün elime geçti. Gecikme olarak 1000Hz klavyelere göre fark hissetmedim şahsen.
İ7 9750H ile 8K olarak ayarladım. Öncesinde Kemove K68 kullanıyordum. Gateron G Pro Yellow switch vardı. Lakin bu klavyenin tuşları gram olarak daha düşük olmasına rağmen güzel bir geri tepki veriyor ve güzel lube edilmiş. 0,1mm olarak ayarladığımda bile sapıtmadı lakin uzun süre kullandıktan sonra belli olur bu tarz şeyler. North facing led şeklinde ışıklandırmaya sahip olduğu için düşündüğümden daha güzel ışık veriyor.
Ses olarak güzel lakin tape mod vs ile daha da iyi olacaktır. Yanında ekstra 3 tane switch çıkması da gayet hoş. Öneririm.

Ürün elime geçti. Gecikme olarak 1000Hz klavyelere göre fark hissetmedim şahsen.
i7 9750H ile 8K olarak ayarladım. Öncesinde Kemove K68 kullanıyordum. Gateron G PRO Yellow switch vardı. Lakin bu klavyenin tuşları gram olarak daha düşük olmasına rağmen güzel bir geri tepki veriyor ve güzel lube edilmiş. 0, 1mm olarak ayarladığımda bile sapıtmadı lakin uzun süre kullandıktan sonra belli olur bu tarz şeyler. North facing LED şeklinde ışıklandırmaya sahip olduğu için düşündüğümden daha güzel ışık veriyor.
Ses olarak güzel lakin tape mod vs ile daha da iyi olacaktır. Yanında ekstra 3 tane switch çıkması da gayet hoş. Öneririm.

Hocam aslında ışıklandırması falan benim için önemli değil. Klavyenin tepki süresi iyiyse direkt geçeceğim. Bir de Rapid tragger nasıl çalışıyor beğendiniz mi? Ve son olarak merak ettiğim bir şey daha var. 0.1Mm'ye ayarladığınızda tuş hassasiyeti nasıl oluyor? Dokunmatik telefonlar kadar hassas mı mesela? Bu saydıklarım benim için çok önemli.

Parmağımı tuşa koyduğumda algılamıyor lakin ben bileğimi masaya dayadığım için tuşların üstünde tutmuyorum parmaklarımı. Eminim bu şekilde yanlışlıkla basacak arkadaşlar vardır.
0.1 mm olduğunda düzgün bir şekilde çalışabiliyor klavye. Dandik manyetik klavyeler sapıtıyor bu tarz düşük mm ayarlarında. 0.2-0.4 mm arası sanırım oyun için daha ideal olabilir.
Tepki süresi için bir test vs. var ise yapabilirim. Diğer türlü zaten ben 1000Hz klavyedede gecikme hissetmiyordum, bunda da yok.

Geri
Yukarı