VGN Dragonfly vs VXE R1

Bütçe
2500

Krose

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba kablosuz bir fare almak istiyorum. Oyun oynuyorum fakat artık rekabetçi vs oyunlarla işim yok. 4K Hertz falan benim için önemli değil. Şekli güzel malzeme kalitesi iyi bir mouse arıyorum. Sensörü falanda dandik olsun istemiyorum. Şu anda Logitech G305 kullanıyorum ve şeklinden rahatsız değilim. Genelde şu iki fareyi övmüşler hangisini alsam daha iyi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben VXE R1 alırdım, Bluetooth bağlantısı olması bence önemli. Hem rekabetçiyle işim yok diyorsunuz, konforlu olur. Bluetooth önemsizse nordic mcu'lu pro modelleri tercih etmek daha iyi olur.

Bir de tutuş tipiniz nedir?

Merhaba kablosuz bir fare almak istiyorum. Oyun oynuyorum fakat artık rekabetçi vs oyunlarla işim yok. 4K Hertz falan benim için önemli değil. Şekli güzel malzeme kalitesi iyi bir mouse arıyorum. Sensörü falanda dandik olsun istemiyorum. Şu anda Logitech G305 kullanıyorum ve şeklinden rahatsız değilim. Genelde şu iki fareyi övmüşler hangisini alsam daha iyi olur?

F1 Pro Max.

@MarioGladiator teknik nedeni söylenmeden, beğenmedim atılmaz. Konu hakkında bilginiz olduğunu zannetmiyorum ama varsa teknik nedeni ile birlikte eleştirinizi yazabilirsiniz.

Öncelikle iki mouse ta nordic mcu su kullanıyor. Şu anda stokta olan VXE R1 Pro ve Dragonfly R1 Pro Max modellerinin ağırlık konusunda aralarında 6 gram fark var. Ma konusuna gelecek olursak, arafa çok büyük fark var. Biri 250 ma, biri 500 ma. Dongle da alınırsa şarj çok daha hızlı biteceği için, Dragonfly daha avantajlı. Ayrıca bence Bluetooth bağlantısı fareler için çok kötü bir özellik. Çünkü arada çok ms oluyor. Sadece Bluetooth destekliyor diye daha dezavantajlı bir mouse almak bence hata. Arada zaten 400 TL bir fark var. Bu farka %100 değer. Bu arada, Dragonfly Logitech Superlight muadili.

Öncelikle iki mouse ta nordic mcu su kullanıyor. Şu anda stokta olan VXE R1 Pro ve Dragonfly R1 Pro Max modellerinin ağırlık konusunda aralarında 6 gram fark var. Ma konusuna gelecek olursak, arafa çok büyük fark var. Biri 250 ma, biri 500 ma. Dongle da alınırsa şarj çok daha hızlı biteceği için, Dragonfly daha avantajlı. Ayrıca bence Bluetooth bağlantısı fareler için çok kötü bir özellik. Çünkü arada çok ms oluyor. Sadece Bluetooth destekliyor diye daha dezavantajlı bir mouse almak bence hata. Arada zaten 400 TL bir fark var. Bu farka %100 değer. Bu arada, Dragonfly Logitech Superlight muadili.

Ben zaten Bluetooth önemsizse nordic olduğu için Pro model tercih edin demişim tamamını okuyunuz. Bluetooth modellerde beken mcu kullanılıyor. Muhalif olmak için yazmaya gerek yok. Benim için Bluetooth önemli bir özellik, başkası için önemsiz olabilir gayet doğal. Konu sahibi rekabetçi oynamıyorum demiş, profesyonel oyuncu gibi bakmamak lazım olaya. VXE R1 Pro ve sonrası nordic kullanıyor düz R1 ve SE beken kullanıyor yanlışınızıda düzelteyim. O dediğiniz Dragonfly serisi için geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı