Çözüldü VGN X68 tuşlar değişti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Uton

Megapat
Makaleler
3
VGN X68 klavyeye sahibim, bilgisayarıma attığım formattan sonra tuşlar değişti, artık alt + F4 ile veya FN + F4 ile bir şeyi kapatamıyorum mesela yeni Dosya Gezgini açıyor. Keza eskiden “@“ işaretini alt tuşuyla yapıyorken şu an CTRL ile oluyor, klavyeyi İngilizce falan da kullansam klavyeyi resetleyip kablosunu çıkarıp takıp değiştirsem de sorunu çözemedim.

Ayrıca ekstra sormak istediğim şu, klavyenin driverlerinde virüs var deniyordu bir kaç yerde, kendisi otomatik kurmuyordur umarım kendi sürücülerini.

Son düzenleme:
Çözüm
FN ve a (aynı anda bas) bu Windows tuşun ile alt tuşlarının yerlerinin standart halini korur.
FN ve s (aynı anda bas) bu tuşlar ise Windows tuşun ile alt tuşlarının yerini değiştirir.

Tabii klavyede bu tuşların yer değişimi bazı değişiklikleri de beraberinde getirir o yüzden klavyende FN + a tuşlarına basarsan -umarım- bir sıkıntı kalmayacaktır.
FN ve a (aynı anda bas) bu Windows tuşun ile alt tuşlarının yerlerinin standart halini korur.
FN ve s (aynı anda bas) bu tuşlar ise Windows tuşun ile alt tuşlarının yerini değiştirir.

Tabii klavyede bu tuşların yer değişimi bazı değişiklikleri de beraberinde getirir o yüzden klavyende FN + a tuşlarına basarsan -umarım- bir sıkıntı kalmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Mac moduna geçmiş klavye hocam. FN+A çözdü işimi teşekkürler.

Merhabalar. Klavyede nasıl "alt + f4" çekiliyor acaba? "fn + alt + f4" fonksiyonlarını kullanmak istiyorum, duruma göre klavyeyi almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı