Vi güçlü mü?

Çıktığın Build'e göre hayatta kalma potansiyeli yüksek. Wsu sayesinde karşısındakini olduğundan bir tık daha kırılgan yapıyor. Qsunun kısa süreliğine havaya kaldırması o süre içerisinde ani hasar verme potansiyelini çok iyi kullanıyor. Rsi rakibe kitlendiği için doğru zamanda oynandığında sonucu direkt lehine çeviriyor. Dark'in Kayn'ın oftanklığını bir tık kırabilir. Fakat ağır yaran olursa daha rahat edersin. Hayatta kalma potansiyelinden ötürü khadan tek yiyeceğini zannetmiyorum. Kaçmak için esini kullandığında ultin ile takip edebilirsin sadece zamanlamayı iyi yapman gerekiyor. Master Yi genel buildine bakılacak olursa kırılgan bir karakter. Qsu ile mastera çarptıktan sonra en kötü %30 canını götürürsün zaten. Vi oynarken dikkat etmen gereken şey qyu bütün soğuk kanlılığınla karşı takımdaki adamın hareketlerini öngörerek atmak, düz vuruş attıktan sonra e yi atarak animasyon iptal etmek, ultiyi zamanında atmak. Dediklerimi yaparsan viyi en verimli şekilde oynamış olursun. Fakat LoL ezbere bir oyun değildir söylediğim her şey karşındaki Hero'lara ve oynayışlarına göre değişebilir.

Bana kalırsa her karakter her karaktere karşı güçlü. Tamamen maçın gidişine ve oyunda bulunan oyunculara bağlı, sonuçta herkes eşit seviyede değil.

Kayn kasma durumuna göre zorlar ama kha ve master gibi karakterlere göre çok güçlü Vİ. Skill seti bildiğiniz suikastçı karakterleri hareket ettirmeden teklemek için.

Çıktığın Build'e göre hayatta kalma potansiyeli yüksek. Wsu sayesinde karşısındakini olduğundan bir tık daha kırılgan yapıyor. Qsunun kısa süreliğine havaya kaldırması o süre içerisinde ani hasar verme potansiyelini çok iyi kullanıyor. Rsi rakibe kitlendiği için doğru zamanda oynandığında sonucu direkt lehine çeviriyor. Dark'in Kayn'ın oftanklığını bir tık kırabilir. Fakat ağır yaran olursa daha rahat edersin. Hayatta kalma potansiyelinden ötürü khadan tek yiyeceğini zannetmiyorum. Kaçmak için esini kullandığında ultin ile takip edebilirsin sadece zamanlamayı iyi yapman gerekiyor. Master Yi genel buildine bakılacak olursa kırılgan bir karakter. Qsu ile mastera çarptıktan sonra en kötü %30 canını götürürsün zaten. Vi oynarken dikkat etmen gereken şey qyu bütün soğuk kanlılığınla karşı takımdaki adamın hareketlerini öngörerek atmak, düz vuruş attıktan sonra e yi atarak animasyon iptal etmek, ultiyi zamanında atmak. Dediklerimi yaparsan viyi en verimli şekilde oynamış olursun. Fakat LoL ezbere bir oyun değildir söylediğim her şey karşındaki Hero'lara ve oynayışlarına göre değişebilir.
Demin Vi oynadım karşıma kayn geldi.Adamı oyun başı ezdim.İtem ve xp de önde olduğum halde dönüştükten sonra beni kesmeye başladı:D
Evet ağır yara almadım çünkü adamdan item ve xp de öndeyim.İtem ve xp de önde olduğum birini ağır yara almadan kesebiliyor olmam lazım.
Ben hayatımda cidden böyle saçma bir oyun görmedim.Kayn ve kha zix in pro arenada oynanması için karakterleri güçlü bırakıyorlar :D

Bu konuyu görüp Vi denemek için oyuna girdim ADC verdi. ADC Vi deneyip sonuçları yazarım. :D
Sett ADC geldi karşıma da. Şamar manyağı yaptım, baya kötü oynuyordu. Siz ADC denemeyin.

Son düzenleme:
Vi çok sağlam hero, 1v1 için muhteşem özellikle karşıda kasmış bir eleman varsa tf'de rahat 5 saniye adamı kitliyorsun.

Darkin Kayn, Kha'Zix, Master Yi gibi karakterlere karşı iş yapar mı?
Vi daha çok orta oyunda asıl gücünü gösteren bir şampiyon. Yetenek kitinde halihazırda oldukça iyi bir hasar var. Zırh azaltması ve Ultisinin hedef seçmeli olması takım savaşlarında kırılgan tehditleri etkisiz hale getirmekte oldukça işlevsel. Build konusunda da oldukça esnek(saldırı hızı hariç) bir şampiyon olduğu için takımın eksikliklerine göre şekillenebiliyor. Basit ama etkili kombosu sayesinde 3. Seviyede gerçekten güçlü bir şampiyon.
Q + Oto atak + E + Oto atak + E
Şampiyonun temel ve en etkili kombosu.
Kombosunu veya W pasifini gerçekleştirmek için bir süre hayatta kalma ihtiyacı olduğu için off-tank buildlere çok daha yatkın.

Demin Vi oynadım karşıma kayn geldi.Adamı oyun başı ezdim.İtem ve xp de önde olduğum halde dönüştükten sonra beni kesmeye başladı:D
Evet ağır yara almadım çünkü adamdan item ve xp de öndeyim.İtem ve xp de önde olduğum birini ağır yara almadan kesebiliyor olmam lazım.
Ben hayatımda cidden böyle saçma bir oyun görmedim.Kayn ve kha zix in pro arenada oynanması için karakterleri güçlü bırakıyorlar :D
Zırh deşme ve can miktarına göre hasar veren eşyalar kullanan suikastçı şampiyonlara karşı bu durum gayet normal. Karakterlerin, eşyaların ve sağladıklarının ne işe yaradığına bakarsan anlaması zor değil :)
Kayn gibi karakterler kolayca kartopu etkisiyle güçlenebiliyor. Vi ile oynarken oyunun fazla uzamamasına dikkat etmek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı