Victor G301 mi? Yoksa G451 mi? Tercih Etmeliyim?

MehmedHan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Çok oyun oynayan birisi değilim. Hatta bitirmiş olduğum oyun sayısı 1-2 yi geçmez. Ben inşaat Mühendisliği öğrencisiyim ve bana mühendislik programlarını öğrenmek için uygun fiyatlı bir pc ye ihtiyacım var.

Şimdi;
840m ekran kartı seçip işlemcimi i7-4710MQ mi yapsam? bu durumda G301 i tercih etmiş oluyorum. Yoksa 850m seçip işlemciyi i5-4200M mi seçsem? buda G451 oluyor. Hangisi benim için iyi olur? Bütcem biraz dar.

Bu tür markalara güven olmaz.
Asus X550JK-XO012D alabilirsiniz.

Victor önermiyoruz bu forumda dostum daha oturmuş bir marka değil kendisi. Sadece donanım a bakarak almamalısın. Ürün yorumlarına ve technopat gibi forumlara biraz bakarsan kararından döneceğinden eminim. Asus x550JK serisine yönelmeni şiddetle tavsiye ederim.

Tamam arkadaşlar Victor önermiyosunuz ama benim sormak istediğim. Mühendislik programları için ekran kartından kısıp işlemciyi artırmammı daha iyi olur? Yoksa işlemciden kısıp ekran kartına mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı