Victus 16 Cinebench R23 düşük multi core skoru

Hocam i5 12500h de i5 13500h de 115 watt değerine çıkabilir. Fakat laptopların soğutması yetmiyor. O pl1, pl2 değerleri boşuna 115 değil.

Ayrıca kendim 108 watt da gördüm bi ara.

Yanlıs bilgi yeme sebebim moderatorun okudugunu anlayamamasi, rapor yanitinda bunu yeterince belli etti. Anlik dalginlik diyecegim.

Cihazi kaca aldin?
28.5k hocam. 2. El olarak aldım 1.5 aylıktı.

Merhaba, notebookcheck verilerine göre işlemcinin ortalama aldığı Cinebench skorları senin aldığın ile aynı. O yüzden endişe etmene gerek yok. Şu anda 7940HS veya 13700H gibi işlemciler 17K larda skorlar alıyor. Tüm bilgileri de daha iyi ve anlaşılır görmek istiyorsan, Intel XTU indir ve onu kur. Orada daha açıklayıcı bir şekilde her şey yazıyor. İşlemcinin taban TDP değerleri ve Max boost vb. değerlerini daha anlaşılır bir şekilde okursun. Fakat işlemcin HX serisi olmadığı için değişiklikleri ThrottleStop gibi programlar ile yapabilirsin. Zaten cihazında tahminen 200 veya 230 watt adaptör vardır. Bu noktada 100 ila 120 si ekran kartına gitse, geriye kalan işlemciye gider. Yani Max 100 Watt çeker. Oda long da değil, short boost içindir. Normal TDP değerini bir arkadad atmış zaten. Min 45,watt ortalama 55watt sanırım. Fakat bu oyunlar ile tender gibi programlarda farklıdır. Birinde doğrudan işlemciye yük biner r23 deki render gibi. Diğerlerinde ise çoğunlukla ekran kartı. Mesela TUF serisi laptoplarda 7940Hs r23 testinde 78 watt dan açılış yapar. Sonra 68 watt a kadar iner. Ortalama aldığı skor 17k falandır. Fakat aynı modda oyuna girersen, ilk 15 dakika 40 45 watt çeker. Sonra kendini en alt TDP olan 35 e sabitler. Turbo moduna alınca da PC yi git gellerle 45 ile 54 arası gezinir. Yani r23 deki gibi asla çekmez. Umarım için rahatlamıştır.

Geri
Yukarı