Victus 16 için SSD önerisi

Bybk

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam, iyi hafta sonları.
Geçtiğimiz günlerde Amazon üzerinden Victus 16 7Z581EA cihazını satın aldım ve elime ulaştı. Bildiğimiz üzere cihazda tek SSD slotu var ve 512 GB olduğundan yerine takabileceğim 1TB SSD arayışındayım.
Cihazın üzerindeki SSD'yi test ettiğimde aşağıdaki okuma yazma hızlarına eriştiğini gördüm:

12.43.37_c65476ac.jpg
Bu da bana cihazın PCI-e 4.0 uyumlu olduğunu düşündürdü. Buraya kadar bir sorun yoksa PCI-e 4.0 SSD'lere baktım ve Samsung'un benzer hızlarda 3K civarı fiyatı olduğunu gördüm. Bunun yerine fiyatı 2K olan ve sözü geçen okuma yazma hızlarına yakın olan Crucial P5 Pus cihazı buldum. Yorum ve incelemeleri neredeyse sorunsuz görünüyor. Samsung bu fiyatta 3500/3000 okuma yazma hızı sunuyor. P5 Plus için uyumluluk ve ömür konusundaki fikirleriniz nedir? Siz neler önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam, iyi hafta sonları.
Geçtiğimiz günlerde Amazon üzerinden Victus 16 7Z581EA cihazını satın aldım ve elime ulaştı. Bildiğimiz üzere cihazda tek SSD slotu var ve 512 GB olduğundan yerine takabileceğim 1TB SSD arayışındayım.
Cihazın üzerindeki SSD'yi test ettiğimde aşağıdaki okuma yazma hızlarına eriştiğini gördüm:

Bu da bana cihazın PCI-e 4.0 uyumlu olduğunu düşündürdü. Buraya kadar bir sorun yoksa PCI-e 4.0 SSD'lere baktım ve Samsung'un benzer hızlarda 3K civarı fiyatı olduğunu gördüm. Bunun yerine fiyatı 2K olan ve sözü geçen okuma yazma hızlarına yakın olan Crucial P5 Pus cihazı buldum. Yorum ve incelemeleri neredeyse sorunsuz görünüyor. Samsung bu fiyatta 3500/3000 okuma yazma hızı sunuyor. P5 Plus için uyumluluk ve ömür konusundaki fikirleriniz nedir? Siz neler önerirsiniz?

SATA SSD portu yok mu? Ben de 2023 model Victus 16 kullanıyorum ondan soruyorum.

SATA SSD portu yok mu? Ben de 2023 model Victus 16 kullanıyorum ondan soruyorum.
Yukarıda linkini verdiğim cihazda yok. Zaten anakartta onu koyacak yer de yok. Öyle ki tek SSD slotunu sığdırmak için açısını değiştirmek zorunda kalmışlar. Aşağıda görselini veriyorum;
13.19.27_29e1f650.jpg
İçeride durumlar bu şekilde.

Selam,
P5 PLUS modeli piyasada şu an 3.000TL civarında ve o fiyata almazdım şahsen.

Bunu tavsiye ederim:

Bütçe artarsa:

Yukarıda önerdiğim modellerin hem okuma ve yazma hızları daha yüksek, hem de veri yazma garantisi daha fazla. Eğer tavsiye ettiğim ürünleri alacaksanız sadece yetkili satıcılardan alın, zira sahte ürünler piyasada olabiliyor.

Son düzenleme:
Selam,
P5 PLUS modeli modeli piyasada şu an 3.000TL civarında ve o fiyata almazdım şahsen.

Bunu tavsiye ederim:

Bütçe artarsa:

Yukarıda önerdiğim modellerin hem okuma ve yazma hızları daha yüksek, hem de veri yazma garantisi daha fazla. Eğer tavsiye ettiğim ürünleri alacaksanız sadece yetkili satıcılardan alın, zira sahte ürünler piyasada olabiliyor.
Merhaba, öneriler için teşekkür ederim bunları da radarıma alacağım. Fakat yukarıda linkini de bıraktığım gibi P5 Plus'ı Amazon Almanya üzerinden 2k gibi bir fiyata alabiliyorum. Daha önce de Amazon üzerinden yurtdışı siparişleri yaptığımdan herhangi bir güven sorunum yok. Yani 3k yerine 2k fiyatla değerlendirseniz P5 Plus almaya değer mi, yine de attığınız linklere mi yönelmeli?

Merhaba, öneriler için teşekkür ederim bunları da radarıma alacağım. Fakat yukarıda linkini de bıraktığım gibi P5 Plus'ı Amazon Almanya üzerinden 2K gibi bir fiyata alabiliyorum. Daha önce de Amazon üzerinden yurt dışı siparişleri yaptığımdan herhangi bir güven sorunum yok. Yani 3K yerine 2K fiyatla değerlendirseniz P5 Plus almaya değer mi, yine de attığınız linklere mi yönelmeli?
Rica ederim, sayfayı yenileyin, linkleri güncelledim.
KC3000 varken P5 PLUS almazdım, özelliklerini karşılaştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
P5 PLUS gereksiz pahalı, üstelik KC3000 yazma, okuma ve veri yazma garantisi açısından daha iyi.

Fury Renegade ise KC3000 modelinin biraz daha iyileştirilmiş hali. Bütçeniz yetiyorsa Renegade olan modeli, uygun olsun diyorsanız da KC3000 öneririm.

Öyleyse bu iki ürünün fiyat/performans dengesi açısından daha verimli olduğunu söyleyebiliriz. Peki 980 Pro hakkındaki görüşünüz nedir? Yine teknobiyotik'te Fury'le arasında 300TL gibi bir fark var, performans açısından değer mi sizce?

Öyleyse bu iki ürünün fiyat/performans dengesi açısından daha verimli olduğunu söyleyebiliriz. Peki 980 Pro hakkındaki görüşünüz nedir? Yine Teknobiyotik'te Fury'le arasında 300TL gibi bir fark var, performans açısından değer mi sizce?
Tercih size kalmış, şahsen ben olsam KC3000 ve Fury Renegade varken bu fiyata 980 PRO almazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı