Victus 16 ışık sızması sorun yaratır mı?

dioxy

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İlk fotoğraf düz dururken 2. Fotoğraf ekranı hafif ittirirken tam oturmazken yani.
Sizce bunlar normal mi beni siyah ekran dışında rahatsız etmiyor, siyah ekran olduğunda da biraz rahatsız ediyor.
İade etsem 4070li victus 16 modelini geri 39000e alamayacağım, değişim olmuyor sanırım Amazonda.
Sırf ışık sızmasından dolayı da iade etmek istemiyorum ama ileride sorun yaratır mı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20231205_191920.jpg
    IMG_20231205_191920.jpg
    49,2 KB · Görüntüleme: 38
  • c41d5f7f-7ed6-47bd-81bd-eecedb9c1437.jpg
    c41d5f7f-7ed6-47bd-81bd-eecedb9c1437.jpg
    116,2 KB · Görüntüleme: 53
Her Gaming laptopata bu sorun var.

Bende Nitro var aynısı gibi.

İade de etmek istemiyorum açıkçası uygun bir fiyata aldım indirimde.
olmazsa hp ile bir görüşüyüm eğer panel değişimi yaparlarsa güzel olur.

İade de etmek istemiyorum açıkçası uygun bir fiyata aldım indirimde.
Olmazsa HP ile bir görüşüyüm eğer panel değişimi yaparlarsa güzel olur.

Bence servisle konus bayağı fazla sag alt kosede. Bu konuda Lenovo gibi markalar normal diyorlar bunlara. HP belki degisim yapabilir. İade etme bence cunku butun dandik panelleri bize iteliolar. Yeniside ayni olur.

Işık sızması fotoğraflarda çok fazlaymış gibi görünür. Önemli olan sizin gördüğünüz. Işık sızması bir sorun/bozukluk değildir. Bu durum monitör kasası ile lcd panel arasındaki etkileşimden dolayı ortaya çıkar. Karanlık odada siyah ekran açıp ekranın kasasının bazı bölgelerine "çok hafif" kuvvet uyguladığımda geçici olarak yeni ışık sızmaları ortaya çıkıyor veya var olan ışık sızmasının yeri değişiyordu. (Bu hareketi yapmak tavsiye edilmez) Yani sıkıntı çerçeve ile lcd panel arasında diyebiliriz. Bilgim bu kadar.

Işık sızması fotoğraflarda çok fazlaymış gibi görünür. Önemli olan sizin gördüğünüz. Işık sızması bir sorun/bozukluk değildir. Bu durum monitör kasası ile lcd panel arasındaki etkileşimden dolayı ortaya çıkar. Karanlık odada siyah ekran açıp ekranın kasasının bazı bölgelerine "çok hafif" kuvvet uyguladığımda geçici olarak yeni ışık sızmaları ortaya çıkıyor veya var olan ışık sızmasının yeri değişiyordu. (Bu hareketi yapmak tavsiye edilmez) Yani sıkıntı çerçeve ile lcd panel arasında diyebiliriz. Bilgim bu kadar.
Bende de ekranı kendime doğru çekince bütün ekrana yayılıyor öbür türlü normal dururken siyah ekranda hafif beyazlık var sağ altta ve sol altta üstteki görünmüyor neredeyse çıplak gözle ama alttakiler oyunlarda yükleme ekranlarında vs. Göze çarpıyor hafiften.

Yeni konular

Geri
Yukarı