Victus 16-S0011NT vs Victus 16-R0052NT

Sizce hangisini almak daha mantıklı olur? Tabii ki ekran kartı vs olsun 36 binlik olan daha mantıklı görünüyor ama arada 6 binlik fiyat farkı var.
Diğerinde benim için tek yetersiz gelen 512 GB SSD onun için de ek bir tane almayı düşündüm. Ortalama 1200 lira civarında.
Sizce 6K fiyat farkıyla diğerini almak daha mantıklı olur mu arkadaşlar? Soğutma vs üzmeyecek şekilde.

Hocam merhabalar, S0011NT benim de almayı düşündüğüm ve gerek soğutma açısından, gerekse performans açısından oldukça beğendiğim bir cihaz. HP bu modelde RTX 4050 GPU'lu rakiplerine göre çok iyi iş çıkarmış. İşlemci tarafına gelecek olursak. Ryzen 7 7040 ailesinde Ryzen AI desteği bulunuyor. Cidden önemli bir detay çünkü gelecekte yapay zeka motorlu işlemciler oldukça önem kazanacak ki Ryzen şimdiden başladı bile. Ryzen 7 7840H NanoReview testinde i5 13500H'dan açık ara farkla daha başarılı sonuçlar veriyor. Bütçeniz yetiyorsa aradaki farka değer. S0011NT modelini daha çok beğendiğimi söyleyebilirim.

İlla bu ikisinden birini alacğım diyorsan kesinlikle Ryzen 7'li olanı al dostum sonrasında SSD eklemesi yapar mis gibi kullanırsın ama benim önerim ASUS veya Dell.

Satamamış olabilir ve burada bak bende böyle bir şey var deyip ilan vs atabilirsin😁(şaka yapıyorum)
Hocam birkaç gündür bakıyordum da hep Victus'lar öneriliyor genelde uzun süre kullanılması soğutması vs den dolayı o yüzden victusa yöneldim.

Bende bu model var bende 1 hafta önce 43 bine almıştım. Şu an çok artmış gözüküyor vatan da. Genel olarak çok memnunum. Soğutması vs gayet iyi. Biraz fan sesi fazla. Malzeme kalitesi vs ortalama. Ekranı ve sesi iyi bence. İki modelde seni üzmez bana göre ama tabi bütçe yeterse Ryzen 7'li olanı almak daha mantıklı.
Hocam ek olarak Birtane de fan almayı düşünüyorum bir nebze de olsa Kullanım süresini arttırabilmek için. Teşekkürler.

Hocam merhabalar, S0011NT benim de almayı düşündüğüm ve gerek soğutma açısından, gerekse performans açısından oldukça beğendiğim bir cihaz. HP bu modelde RTX 4050 GPU'lu rakiplerine göre çok iyi iş çıkarmış. İşlemci tarafına gelecek olursak. Ryzen 7 7040 ailesinde Ryzen AI desteği bulunuyor. Cidden önemli bir detay çünkü gelecekte yapay zeka motorlu işlemciler oldukça önem kazanacak ki Ryzen şimdiden başladı bile. Ryzen 7 7840H NanoReview testinde i5 13500H'dan açık ara farkla daha başarılı sonuçlar veriyor. Bütçeniz yetiyorsa aradaki farka değer. S0011NT modelini daha çok beğendiğimi söyleyebilirim.
Tamamdır hocam çok teşekkürler. Anladığım kadarıyla 6k yı kesinlikle hak ediyor.

Markalardan fonlandığımızı falan mı düşünüyorsunuz bilmiyorum ama model önerince elime bir şey geçmiyor hani, aynısını farklı konuda da duyunca tilt oldum diyebilirim.

Ha önerdiğim modeli kötüleyebilecek donanımın veya bilgin varsa geç kötüle, bir şey demem. Yaptığınız sadece boş konuşmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla HP Victus 16'larda tek SSD slotu mevcut. Almayı düşündüğünüz bilgisayarı iyi araştırın. SSD eklemesi yapamayabilirsiniz.
Hocam YouTube'de birkaç kanal da izledim de 2 slotu vardı, Belki Victus 15 olabilir onlar. Bu önemli bir detaydı teşekkürler. 1 TB olması önemli mesele, oyunların 70-80 GB olduğu yerde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı