Victus 16 S0023NT alınır mı?

Melih GÜN

Hectopat

Bu laptop nasıldır? Uygun fiyata bulduğumu düşünüyorum TDP değerleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca aynı bütçeden daha iyi önerilerinizide bekliyorum. RTX 4000 serisi önerieseniz daha iyi olur uzun ömürlü olsun istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel model ancak ekranı pek güzel değil. 300 nitlik olandan bulursanız epey iyi olur (300 nit olan panel %100 srgb destekli) ama onu bulmak da zor. 120 watt oluyor bunların ekran kartı zaten 4000 serisi 100 watt'tan sonra değişmiyor.

Güzel model ancak ekranı pek güzel değil. 300 nitlik olandan bulursanız epey iyi olur (300 nit olan panel %100 sRGB destekli) ama onu bulmak da zor. 120 watt oluyor bunların ekran kartı zaten 4000 serisi 100 Watt'tan sonra değişmiyor.

Hocam RTX 3000 serisi 100W sonrası performansı değişiyor mu? Bunun yerine daha yüksek TDP değerli 3060 veya 3060 Ti alsam daha mı iyi olur yoksa DLSS 3.0 ile 4000 serisi daha mı avantajlı?

Hocam RTX 3000 serisi 100W sonrası performansı değişiyor mu? Bunun yerine daha yüksek TDP değerli 3060 veya 3060 Ti alsam daha mı iyi olur yoksa DLSS 3.0 ile 4000 serisi daha mı avantajlı?
Frame gemeration olmadan 4060 aşağı yukarı 3070 performansı veriyor. Türkiye'de 3060Ti'lı laptop pek görmedim direkt öyle bir model bulmak zor olabilir.
3000 serisinde 100 wattan sonraki watt değişiklikleri de performansı etkiliyor o yüzden 140W ile 100W'lık ekran kartlı cihazlar arasında fark görebiliyorsunuz.
Ayrıca Victus özelinde konuşacak olursam 3000 serili victuslarda Mux Switch yokken 4000 serililerde var.
Ben o fiyatlara çıkmışken 4000 serisi kullanan bir cihaz almanızı tavsiye ederim. Fiyattan dolayı 3060 almayı düşünüyorsanız da 4050'li cihazlara bakmanızı tabsiye ederim (frame gen olmadan performansları aşağı yukarı aynı)

Güzel model ancak ekranı pek güzel değil. 300 nitlik olandan bulursanız epey iyi olur (300 nit olan panel %100 sRGB destekli) ama onu bulmak da zor. 120 watt oluyor bunların ekran kartı zaten 4000 serisi 100 Watt'tan sonra değişmiyor.

Hocam 4060'lı en uygun cihaz bu N11'de de satıcısı aynı olmasına rağmen diğer sitelere göre daha uyguna satılıyor. Benzer fiyatta 300 nit ekranı olan bildiğiniz bir cihaz var mı?

Hocam şimdi indirime girmiş sepette %5 indirimle 32 civarına geliyor kaçırmayın derim.

Victus 120.
ASUS 140.

Ancak dediğim gibi 4000 serisinde 100 wattan sonrasında performans değişmiyor.

Cezalı olduğum için yazamadım hocam bütçeyi bir tık daha arttırdım.
Sizce hangisi hocam Victus'un işlemcisi bariz daha iyi olmasına rağmen forumda ASUS fazlasıyla seviliyor.
Victus da G-Sync ve Adaptive Sync var mı hocam?
Ayrıca Victuslarda eski kasalarında ekran sallanma sorunu olduğunu biliyorum bu da o eski kasalardan mıdır?

Hocam şimdi indirime girmiş sepette %5 indirimle 32 civarına geliyor kaçırmayın derim.

Victus 120.
ASUS 140.

Ancak dediğim gibi 4000 serisinde 100 wattan sonrasında performans değişmiyor.

Soğutma performansları hakkkında da bilgi verir misiniz hocam? Forumda TUF Gaming'in ısındığına dair konular görmüştüm.

Son düzenleme:
Cezalı olduğum için yazamadım hocam bütçeyi bir tık daha arttırdım.
Sizce hangisi hocam Victus'un işlemcisi bariz daha iyi olmasına rağmen forumda ASUS fazlasıyla seviliyor.
Victus da G-Sync ve Adaptive Sync var mı hocam?
Ayrıca Victuslarda eski kasalarında ekran sallanma sorunu olduğunu biliyorum bu da o eski kasalardan mıdır?

Soğutma performansları hakkkında da bilgi verir misiniz hocam? Forumda TUF Gaming'in ısındığına dair konular görmüştüm.
İki modelin de (tuf ve victus) throttle yiyecek kadar ısındığıyla alakalı bir şey duymadım. Victusu (başka bir model) kendim kullansığım için soğutmasının iyi olduğunu söyleyebilirim ancak tuf için bir şey diyemiyorum.
Victus'ta G-sync olduğunu görmedim Adaptive Sync konusunda bilgim yok Freesync olması lazım ancak bu konuya çok hakim değilim.

Benim Victus yerine Tuf önerme sebebim tamamen ekran. Tuf'da %100 DCI-P3 destekli bir ekran varken Victus'ta %60 civarında sRGB destekleyen bir ekran var (DCI-P3, sRGB'den %20 daha fazla renk kapsayan bir gamut) Victus ekranındaki renkler açıkça kötü bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Evet işlemci olarak çok daha güçlü. Ancak ekran, kullanım deneyimini epey etkileyen bir etken. Eğer 300 Nit ekranlı Victus bulunursa onu önerebilirim çünkü o %100 sRGB. Ancak BENİM tavsiyem, işlemci biraz güçlenecek diye ekranı bu kadar kısmayın.

Ekran sallanma konusunda: yeni Victus'larda bu konuda bir iyileştirme olduğunu duymadım. Ancak kendim victus kullanıcısı olarak bunun fazlasıyla abartıldığını düşünüyorum. Masa kullanımında bu sallanmayı asla yaşamıyorsunuz zaten. Kendim uzanarak oyun oynayan biriyim ve laptop kucağımdayken de ekranın sallandığını görmedim. Ekranı ilk açtıktan sonra elinizi hemen çekmek yerine yarım saniye elinizi ekrabın üzerinde tutarsanız sallanmayı yaşamazsınız bile. Kısacası kullanımı etkileyen bir durum yok sallanma konusunda. Victus yerine tuf öneren biri olarak bu konuda da objektif olduğumu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı