Victus! 6 oyunda 90 derece normal mi?

Victus 16 alalı 3 gün oldu. Cihaz bana biraz fazla ısınıyor gibi geldi. Sizce normal mi? Bazı test sonuçlarını bırakıyorum. BF1 Ultra ayarlarda mesela 90 derece civarı geziyor. Bu uzun vadede sıkıntı yaşatır mı?
Bugün Victus'ları gördüm. Ortalama bir soğutmaya sahip bana göre.
98' den sonra işlemci frekans düşürmeye başlıyor. Pek sıkıntı yok. Daha düşsün diyorsanız undervolt yapın. @erengore
Etiketleyen arkadaşa teşekkürler.

Evet Undervolt yapılabilir ama AMD işlemciler maalesef benim yardımcı olabildiğim bir dal değil. Ryzen Controller veya Ryzen Master'da sanırım Undervolt yapılabiliyor. Ancak bu uygulamaları da ben bilmiyorum.

Bu sıcaklık yüksek hocam, Turbo fan açık mı? Eğer açıksa iade tavsiye ederim.
Sabit 100 derece olmasının mümkünatı yok. Internette farklı konfigurasyonlarda da testler mevcut hiçbirisinde ne 100 ne 95 derece ısıya sahip. Bu ısıya ulaşması için ya fan çıkışlarını kapatıyor ya da örtü gibi bir platformun üzerinde kullanıyor olması gerek. Bunlardan birisi yoksa cihaz kusurlu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
HP victüs kalitesiz malzemeden yapıldığı için kronik ısınma sorunu var. Alt fanlık almanızı öneririm aksi takdirde sisteme zarar verebilir 90 derece middi manada fazla. Termal macun ve toz bakımı da yapabilirsiniz.
Kalitesiz mi? Sen kalitesiz kasa görmemişsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit 100 derece olmasının mümkünatı yok. Internette farklı konfigurasyonlarda da testler mevcut hiçbirisinde ne 100 ne 95 derece ısıya sahip. Bu ısıya ulaşması için ya fan çıkışlarını kapatıyor ya da örtü gibi bir platformun üzerinde kullanıyor olması gerek. Bunlardan birisi yoksa cihaz kusurlu.

Kalitesiz mi? Sen kalitesiz kasa görmemişsin.

Benim kalitesiz kasa görmememle ne alakası var? Kalitesizse kalitesizdir. Karşılaştırmaya kapalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı