Victus vs. ASUS TUF F15

berkptrvc

Centipat
Daha fazla  

Sizce hangisi?

Ben özellikleri aynıyken ikilemde kalmıştım ve Asus'u tercih etmiştim. Fakat bana göre burada Hp önde. Asus'un 8 GB RAM'ı yetersiz kalıyor. Ayrıca Hp'nin SSD'si burada 1 TB.
Tabi 1400 TL kadar fark var ama bu ikisi arasından bence HP daha iyi.
Hatta şimdi gördüm benim baktığım Hp'ye göre işlemcisi de daha iyi ekranı da 144 Hz. Kesinlikle Hp'nin özellikleri daha iyi. Isınma sorunu konusunda da bu sitede bazıları 2019 sonrası bilgisayarlarında sorun yok diyordu.

Sizce hangisi?
Hocam ne olursa olsun HP olan çok ince bir model ısınmaması çok zor gibi geliyor bana.

Hocam ne olursa olsun HP olan çok ince bir model ısınmaması çok zor gibi geliyor bana.

Hocam bende ASUS TUF modeli var oyubdan oyuna değişiyor ısısı her laptop ısınır FIFA 21 de hiç ısınmayan laptop Valorant'ta kafayı yiyor resmen yanıyor.

Sizce hangisi?

Ben olsam HP alırım.

Sizce hangisi?

Ben olsam HP alırım.

Sizce hangisi?

8 GB artık yetersiz kalıyor ve 1 TB SSD önemi çok büyük.

Sizce hangisi?
İkisinin net bi karşılaşması yok ama, Asus TUF F15 kasada 11400h işlemci 88-89 derece görüyor(cyberpunk oyununda) Diğer tarafta Victus kasasındaki 5800H işlemci 92 görüyor maksimum ama Apex Legends´ta 100 dereceyi görüp drop yiyor. Onun dışında bir sorun görmedim aşağı yukarı ekran kartları aynı 73-76 derece görüyor maksimum. Düzenleme yapıyorum F15 kasada i5 10300H işlemci Apex Legends´ta 95 derece görüyor. Sıcaklıkta çok bir fark görünmüyor.

Ben özellikleri aynıyken ikilemde kalmıştım ve Asus'u tercih etmiştim. Fakat bana göre burada Hp önde. Asus'un 8 GB RAM'ı yetersiz kalıyor. Ayrıca Hp'nin SSD'si burada 1 TB.
Hatta şimdi gördüm benim baktığım Hp'ye göre işlemcisi de daha iyi ekranı da 144 Hz. Kesinlikle Hp'nin özellikleri daha iyi. Isınma sorunu konusunda da bu sitede bazıları 2019 sonrası bilgisayarlarında sorun yok diyordu.
Hocam siz TUF'tan memnun musunuz? Oyunlarda kaç dereceyi buluyor işlemci ve ekran kartı sıcaklığı?
İkisinin net bi karşılaşması yok ama, Asus TUF F15 kasada 11400h işlemci 88-89 derece görüyor(cyberpunk oyununda) Diğer tarafta Victus kasasındaki 5800H işlemci 92 görüyor maksimum ama Apex Legends´ta 100 dereceyi görüp drop yiyor. Onun dışında bir sorun görmedim aşağı yukarı ekran kartları aynı 73-76 derece görüyor maksimum. Düzenleme yapıyorum F15 kasada i5 10300H işlemci Apex Legends´ta 95 derece görüyor. Sıcaklıkta çok bir fark görünmüyor.
Hocam siz kullanıyor musunuz TUF'u? Valorant gibi oyunlarda sıcaklığı kaç derece oluyor?

Ben victus kullanıyorum. Fakat o bütçelere Victus veya TUF almazdım.
Düzeltme: 16 GB RAM RTX 3050 versiyonu şu anda 9K lira Victus'un. arada 4K para fark var. Eğer aşırı oyun oynamayacaksanız 9K'Lık versiyonu tercih edebilirsiniz. Fakat 13K bütçelere RTX 3060'lar var.

soğutma performansı hakkında bilgi verir misin hocam
hocam ben detaylı sıcaklık testi bulamadım yeşillendirir misiniz
Hiçbiri.
evet bunu önerdiler de güvenemedim pek bu kadar ucuz olunca... ve ısınma sorunu var dendi ben de pek yanaşmadım
Ben victus kullanıyorum. Fakat o bütçelere Victus veya TUF almazdım.
Düzeltme: 16 GB RAM RTX 3050 versiyonu şu anda 9K lira Victus'un. arada 4K para fark var. Eğer aşırı oyun oynamayacaksanız 9K'Lık versiyonu tercih edebilirsiniz. Fakat 13K bütçelere RTX 3060'lar var.

victustan memnun musun hocam ısı değerleri flan nasıl

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı