Video Düzenleme Programı Önerisi

Temelde aynılar. Apple'daki "iMovie" - "Final Cut Pro" gibiler...

PREMIERE Adındaki "Pro" ibaresi seni yanıltmasın, senin istediğin basit düzenlemeleri yapabilirsin + buna ek olarak profesyonel kullanım için herşeyi barındırmaktadır. "Pro" ibaresinden bunu anlayabilirsin...

Premiere Elements içinde her özellik yok, bir yere kadar gidebiliyorsun (prof film kurgusu için konuşuyorum)

Premiere Pro ile kısa işleri kolaylıkla yaparsın. Öğrenmişken Premiere Pro öğren. Biraz kurcala zevkli hale gelecek, ileride diyeceksinki bunca zaman neden Movie Maker vs. ile uğraşmışım...​

Merhabalar, yaklaşık 1 haftadır Premiere Pro kullanıyorum. Hemen size sormam gereken birkaç soru var:
1) Videoyu kesmeye başladığım zaman ses kayması olduğunu fark ettim. Bunu nasıl önlerim?
2) Sequence olayı iyice kafamı karıştırdı. Çektiğim video 720p 60fps. Ama ekranda küçük çözünürlükmüş gibi gösteriyor.
3) Çok basit gözükebilir ama videoya kesim, efekt yaptıktan sonra video devam etmiyor, duruyor. Movie Maker'da yapacağım efekti uygulamadan önce video üzerinde gösteriyor mesela. Efekti koyduğum zaman da koyduğum yerden devam ediyor. El alışkanlığı sanırım, Pr'de efekti koyduktan sonra videonun devam etmesini bekliyorum:D İlla oynat tuşuna bastıracak program.

Merhaba oncelikle videodaki bölümü secip timeline a ses ve videoyu birlikte sürüklerseniz senkron problemi yaşamazsiniz. Bunu videonun uzerine tiklayip sürükleyerek yapabilirsiniz. Ikincisi premiere i açtığınızda size nasıl sequence istediğinizi sorar olculerinizi burada ayarlayabilirsiniz video sequence a uyumlu değilse ilk attığınızda size change sequence settings diye sorar bu su anlama gelir sequence ayarları sizin videonuza göre değişsin mi burada buna tıklarsanız boyutunuzda problem olmaz(otomatik ayarlanır). Üçüncüsü premiere dediginiz şekilde çalışıyor alistiktan sonra problem olarak gözükmez.

Merhaba oncelikle videodaki bölümü secip timeline a ses ve videoyu birlikte sürüklerseniz senkron problemi yaşamazsiniz. Bunu videonun uzerine tiklayip sürükleyerek yapabilirsiniz.
Ekran Alıntısı2.JPG

Zaten herhangi birini sürüklemeye çalışsam birlikte gidiyorlar. Ama bakın ki çok düzgün oturtulmuş ve inanılmaz bir ses kayması oluşuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyrun burada küçük bir video ile gösterdim. Yüzüme bakarsanız bariz ses kaymasını anlayabilirsiniz.

Çektiğiniz videoyu herhangi bir video player dan izlediğinizde ses kayması var mı yoksa program kastigindan öyle görünebilir render alarak tekrar izleyin belki sorun ondandir yine olmazsa ses ve videoyu ayri ayri timeline a sürüklersiniz kendiniz senkron edersiniz başka bir fikir gelmiyor aklıma

Çektiğiniz videoyu herhangi bir video player dan izlediğinizde ses kayması var mı yoksa program kastigindan öyle görünebilir render alarak tekrar izleyin belki sorun ondandir yine olmazsa ses ve videoyu ayri ayri timeline a sürüklersiniz kendiniz senkron edersiniz başka bir fikir gelmiyor aklıma
Render sonrası herhangi bir oynatıcıdan oynatınca da ses kayması var. Diğer seçenekte ses kaydını ayrı mı yapmam gerekecek o zaman?

Diğer seçenekte video ve sesi ayrı ayrı timeline a sürükleyeceksiniz. Videonun altında iki secenek var orada ayrı ayrı alabiliyorsunuz

Bence sana uygun olan anlayacağın Sony Vegas 11 programi işini simdilik görecektir. Unutmadan şunu söylemek isterim Bilgisayarindaki Ram ve Ekran kart'in yuksekse yasin beyin dedigini yükle ama 4 gb ram varsa sony işini görür :)

Premiere 32 bit işletim sisteminde çalışabilmekte mi?

Bildiğiniz 32 bit uyumlu video düzenleme aracı varsa yardımcı olur musunuz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı