Video edit program önerisi

• Konuyu başlatan xRynn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 420

xRynn

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 7 7940HS
16 Gb Ram
Nvidia Geforce Rtx 4060
1 Tb Ssd
Meslek
Digital Baskı
Selam arkadaşlar. Bilgisayar için video edit programı arıyorum. YouTube içerik üreticileri hangi programları kullanıyorlar? Benim kendi kullandığım "Movavi Video Editor" var Steam'den aldığım ama pek hoşuma gitmedi. İçerik bakımından çok zayıf ve arayüzüde kullanışsız geldi. Benim istediğim içeriği zengin olan, arayüzü kullanıcıyı yormayan bir edit uygulaması. Ücretli veya ücretsiz önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTuber'lar genellikle Adobe Premiere kullanıyorlar

Bildiğim kadarıyla, TikTok veya YouTube fark etmeksizin çoğu profesyonel içerik üreticisi Adobe Premier Pro gibi uygulamalar kullanıyor. Başlangıç olarak hazır şablonlar kullanan kişiler de var tabii ama bu yönde kendinizi geliştirmek istiyorsanız ben daha profesyonel uygulamalara yönelmenizi tavsiye ederim.

YouTube'da en popülerleri Premiere Pro, Camtasia olması lazım.

Benim size tavsiyem de şahsen Premiere Pro. Kendisi eğer öğrenciyseniz aylık 130₺'ye kadar düşüyor, normalde de aylık 180₺.

Üstelik bu fiyata bir program değil, Photoshop, After Effects gibi Adobe'un bütün programlarına erişim sağlayabiliyorsunuz.

YouTube'da en popülerleri Premiere Pro, Camtasia olması lazım.

Benim size tavsiyem de şahsen Premiere Pro. Kendisi eğer öğrenciyseniz aylık 130₺'ye kadar düşüyor, normalde de aylık 180₺.

Üstelik bu fiyata bir program değil, Photoshop, After Effects gibi Adobe'un bütün programlarına erişim sağlayabiliyorsunuz.
Benim şuan Adobe photoshop ve lightroom aboneliğim var aylık 60 tlye. Diğer arkadaşlarda Premiere'yi önerdiği için onu alayım ozaman.

3 tür durumun var: Adobe Premiere kullanıp her şeyi yapabilirsin veya ücretsiz en iyi olan DaVinci Resolve ve Kdenlive'ı beraber kullanırsın (DaVinci Resolve'un ücretli sunduğu özellikleri Kdenlive sayesinde ücretsiz kullanabilirsin), ya da yakın zamanda eminin kullanmayacağın özellikler olmayan CapCut'ı yüklersin editin bile kolaylıkla halledilebileceğini keşfedersin.

En iyisi Premier Pro ama kullanımı zor ve öğrenmesi de bir o kadar zor. Camtasia ile başlayıp bi süre sonra Premiere geçmeni öneririm.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı