Video edit programı önerisi

kaptaneudemos

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, göresellerde sistem özelliklerim mevcut oraya baktıktan sonra lütfen asıl konuda fikirlerinizi yazınız.
Ben belgesel ve video edit alanına ilgim var bazı alanlarda (antik kentlerde) çoğunlu 5 dakika altı 5-20 dk arasında bazı belgeseller çekeceğim telefon ve gimbal yardımıyla. Sistemim yazılısmal olarak Adobe primer veya da vinvi Resolve kaldırmayacağını düşünüyorum. Piyasada geriye kalan birçok ücretli veya ücretsiz programlar mevcut. Belgesel içeriğini biraz daha anlatmak istiyorum müzikler ve altyazıların olduğu geçişlerin yumuşak sade filtrelerin bulunacağı bir yapım hayal etmelisiniz bu yapım sanatsal çekimler içerecek yazılar kaliteli olmalı bu benim için çok önemliç çünkü yabancı dil kullanabilirim belgesellerde. 250 GB SSD ve DVD kısmında 300 GB HDD bulunuyor bu sistem gereksinmleri ve belgesel içeriğini de anladığımıza göre sevgili bu yazıyı konuyu okuyan arkadaşlar l fikirlerinizi ve önerilerinizi yazınız. Şimdidien teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 34
Neden hocam? Premiere'nin nesi var ve Vegas Pro'ya neden daha iyi dediniz?
Bende sormak isterin neden hocam ?
Hocam Davinci Resolve'de bazı sistem özellikleri düşük olan bilgisayarlar için yapılan ayarlar var, onları bir deneyebilirsiniz belki olur.
Hocam dücretsiz sürümünde de bu dediğin olay mevcut mu acaba ?
Basit editler için Camtasia. İşlemci değiştirme şansınız olsaydı daha iyi olurdu çünkü render kısmında baya kastırır.
Maalesef laptop kullanıcısıyım :(

Neden hocam? Premiere'nin nesi var ve Vegas Pro'ya neden daha iyi dediniz?
Vegas Pro daha iyi değil fakat Premiere hiç iyi değil. Çok karmaşık, vakit kaybı, kullanıcı dostu değil. İlk girdiğimde neylerin tıklanabilir olup olmadığını anlayamamıştım, arayüzü o kadar kötü hazırlanmış. Kullanmayacağım ayarlar ekranda yer kaplıyor. Bir özelliğini merak etmiştim var mı yok mu diye. O aradığım özellik vardı ama yüklediğim gibi geri kaldırdım. Alternatifleri olsa Adobe yazılımlarını PDF okuyucusu hariç 1 dakika kullanmam.

Merhabalar, göresellerde sistem özelliklerim mevcut oraya baktıktan sonra lütfen asıl konuda fikirlerinizi yazınız.
Ben belgesel ve video edit alanına ilgim var bazı alanlarda (antik kentlerde) çoğunlu 5 dakika altı 5-20 dk arasında bazı belgeseller çekeceğim telefon ve gimbal yardımıyla. Sistemim yazılısmal olarak Adobe primer veya da vinvi Resolve kaldırmayacağını düşünüyorum. Piyasada geriye kalan birçok ücretli veya ücretsiz programlar mevcut. Belgesel içeriğini biraz daha anlatmak istiyorum müzikler ve altyazıların olduğu geçişlerin yumuşak sade filtrelerin bulunacağı bir yapım hayal etmelisiniz bu yapım sanatsal çekimler içerecek yazılar kaliteli olmalı bu benim için çok önemliç çünkü yabancı dil kullanabilirim belgesellerde. 250 GB SSD ve DVD kısmında 300 GB HDD bulunuyor bu sistem gereksinmleri ve belgesel içeriğini de anladığımıza göre sevgili bu yazıyı konuyu okuyan arkadaşlar l fikirlerinizi ve önerilerinizi yazınız. Şimdidien teşekkürler.
Sistemim resimdeki gibi ayrıca sisteminde SSD bulunmuyor ve Movavi'nin full sürümünü kullanıyorum eğer full sürümünü bulabilirseniz yeni edite başlayanlar için biçilmiş kaftan diyebilirim.
sse.png

Son düzenleme:
Vegas Pro daha iyi değil fakat Premiere hiç iyi değil.
? :D
Sektörde yeri bile olmayan Vegas ile kıyaslayıp Premiere'e çöp damgası yapıştırıyorsun :D.
Çok karmaşık, vakit kaybı, kullanıcı dostu değil. İlk girdiğimde neylerin tıklanabilir olup olmadığını anlayamamıştım, arayüzü o kadar kötü hazırlanmış. Kullanmayacağım ayarlar ekranda yer kaplıyor.
Ekranda görmek istediğin her pencereyi ayarlayabiliyorsun. Üst kısımdaki Window(Pencereler) kısmında her nesne gözüküyor. Cahilliğini bu kadar belli etme istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı