Video izlerken bilgisayar aşırı kasıyor

364164

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, başka bir sitede film izlerken bir anda video donmaya başladı bende anlamadım ne olduğunu sonra durdurup yeniden açayım dedim bir baktım bilgisayar aşırı fena kasıyor. Görev yöneticisine girmeye çalıştım girdim kasma tamamen gitti. Sonra görev yöneticisini kapattım tekrar izlemeye devam ettim, yine aynı olay oldu ve görev yöneticisini açtım yine kasma gitti. Görev yöneticisini açık bırakayım dedim hiçbir kasma olmadı şaşırdım sonra. Görev yöneticisini kapattım izlemeye devam ettim yine kastı bende aklıma Process Hacker geldi indirdim açtım. Kasmaya başladığı zaman Process Hacker'i açınca yine kasma gitti (Başka bir program açınca kasma gitmiyor). Sizce neden oluyor? YouTube'da da olmaya başladı ne yapmam lazım? (Chrome)

Edit: Arkadaşlar video izlemiyor iken bile bilgisayar kasıyor ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
Şu programla kasarken kullanımları inceler misin?
a.PNG

İşlemci kullanımı 100% ve 69 derece mi 😲
aacsacsacsa.PNG

GPU kullanımı 100%

Hocam son formatımı mayıs'ta atmıştım. Çok fazla program var, keşke olmasaydı.

Live Linux ile ilgili dediğimi denedin mi problem çözmekte çok yardımcı oluyor. Benim kendi kullandığım Linux distrosunda anormal bir şey gördüğümde mesela hemen Manjaro Live ISO'dan bakıyorum ne sorun var diye.

Live Linux ile ilgili dediğimi denedin mi problem çözmekte çok yardımcı oluyor. Benim kendi kullandığım Linux distrosunda anormal bir şey gördüğümde mesela hemen Manjaro Live ISO'dan bakıyorum ne sorun var diye.
Hocam boşta 70 derece nedir yahu? 100% kullanım bir de. GPU'da öyle. İşlemcinin fanları aşırı hızlı dönüyor gürültülü.

Hocam boşta 70 derece nedir yahu? 100% kullanım bir de. GPU'da öyle. İşlemcinin fanları aşırı hızlı dönüyor gürültülü.

Ya benim de mobil ekran kartı ve dandik Intel işlemcim yüzünden boşta 60 70 derece görüyorum işlemcide ekran kartında 60 oluyor video falan izlerken.

Geri
Yukarı