Video izlerken bilgisayar bir anda kapandı

methean06

Centipat
Daha fazla  
Selam,

Bugün video izlerken birden bilgisayar kapandı ve siyah ekran oldu bilgisayarın açma kapama tuşuna basıyorum ve basılı tutuyorum kapanmıyor mecburen arkadaki Power tuşundan kapattım sonra yeniden açtım yine video izledim ve arkadaşımla Discord'da konuşuyorduk ve birden yine bilgisayar gitti bugün bunu 4-5 defa yaşadım sorun nedir, nasıl çözerim?

Büyük ihtimalle ekran kartınızda sıkıntı var. HDMI yada VGA Kablonuzu anakarta bağlayıp bilgisayarı tekrar açın. Böylelikle bilgisayar işlemcinizin ekran kartı ile açılacaktır.
Hocam konuyu açarken belirtmeyi unutmuşum bilgisayarda sadece görüntü gidiyor kasa çalışıyor fakat görüntü gidince fanlar yavaş çalışıyor

Sistem kapandı mı ? Kapanmadıysa bir müddet kullanın kapanırsa tekrar haber verin.
Hayır kapanmadı biraz video izleyip oyun oynayım kapanırsa haber vereyim ve dediğiniz programı da indirdim deneyeceğim şimdi
Sistem kapandı mı ? Kapanmadıysa bir müddet kullanın kapanırsa tekrar haber verin.
Hocam furmark ile denedim 4k da 80-90 gpu zaten normal video vesayire izlerken 1080 p yada 720 p izlerim

Hayır kapanmadı biraz video izleyip oyun oynayım kapanırsa haber vereyim ve dediğiniz programı da indirdim deneyeceğim şimdi

Hocam furmark ile denedim 4k da 80-90 gpu zaten normal video vesayire izlerken 1080 p yada 720 p izlerim
GPU'nun kullanımı zaten 80-100 arası olması lazım. Bu normal bir şey. Meselemiz sıcaklıklar test yaparken veya video izlerken sıcaklıklar artarsa sistem kendini otomatik olarak kapatır. Ama sıcaklıkların normal olduğunu söylüyorsunuz.

GPU'nun kullanımı zaten 80-100 arası olması lazım. Bu normal bir şey. Meselemiz sıcaklıklar test yaparken veya video izlerken sıcaklıklar artarsa sistem kendini otomatik olarak kapatır. Ama sıcaklıkların normal olduğunu söylüyorsunuz.
Benchmark yaparken herhangi bi sorun yaşamadım sıcaklıklar normal sorunum acaba VGA ve HDMI kablosudan ya da ekran kartından dolayı olabilirmi? Çünkü sadece görüntü gidiyordu

Benchmark yaparken herhangi bi sorun yaşamadım sıcaklıklar normal sorunum acaba VGA ve HDMI kablosudan ya da ekran kartından dolayı olabilirmi? Çünkü sadece görüntü gidiyordu
Deminden beri HDMI veya VGA diyoruz. Siz söyleyin bari HDMI kablo mu VGA kablomu kullanıyorsunuz? VGA kullanıyorsanız yanlarda sıkmak için 2 çubuk gibi bir şey olmalı. Kabloyu taktıktan sonra o şeyleri döndürerek sıkın.

Geri
Yukarı