Video kayıtlarında ortaya çıkan kare kayıpları

thunderofbird

Hectopat
Merhabalar, oyunlarda hiç FPS drop olmamasına rağmen kayıt ettiğim videolarda ortaya çıkan 1-2 saniye süren yoğun kare kayıpları yaşıyorum. Nvidia ve OBS ile ayrı ayrı kayıtlar yaptım ve aynı sorun var. Laptopumun modeli Monster Tulpar V5 19.1. Sorunu çözmek için yaptıklarım;

Nvidia desteğe yazdım ve anlattıkları gibi eski bir versiyon ekran kartı driverı yükledim. Sorun çözülmedi.
2 Defa format attım.
Monster teknik servis uzaktan bilgisayara bağlandı ve ayarlamalar yaptı, yine düzelmedi.

Aşağıda örnek bir video paylaşıyorum. Videoyu oyunun ilk 5 dakikası içerinde kayıt ettim ve sıcaklık değerlerim İşlemci-63 derece / Ekran kartı-57 derece. İlk 5 dakika olmasına ve sürekli sabit 60 FPS almama rağmen yine de videolarda 10-15 saniyede bir kare kayıpları ortaya çıkıyor.

Tam olarak 7. saniyede, oyundayken hiç görmediğim yoğun kare kayıplarının video kaydında olduğunu görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Capture.PNG

Sorunun SSD olabileceğini düşündüğüm için SSD testi yaptım sonuç aşağıdaki gibi, bir sorun görünmüyor.
samsung evo plus.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı