Video Memory Management Internal mavi ekran hatası

Bahadir Kinali

Decapat
Daha fazla  
Windows 10 bilgisayarımda zaman zaman mavi ekran almaya başladım. Mavi ekranda duraklama kodu: Video Memory management ınternal hatası. Daha önce video failure gibi hatalar alıyordum driver yükledim ve format attım minudump okuyabilen veya anlayan biri yardımcı olursa çok sevinirim. Hatalar genelde oyunda oluyor.

Windows sürümünüzü güncel bir sürüm güncelleyin.

Vanguard kaldırın.

Rehberi uygulayın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve Adrenalin 2020 Edition 20.11.2 Recommended (WHQL) bu sürümü kurun.

DX aracını indirip kullanın.

BIOS güncelleyin. Bu 2WCN46WW sürüme güncelleyeceksiniz.

Teşekkür ederim. CMD'ye SFC komutunu yazdım ve "Windows resource protection found corrupt files and successfully repaired them.
For Online repairs, details are included in the cbs log file located at.
windir\Logs\CBS\CBS.log. for example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. for offline.
Repairs, details are included in the log file provided by the /offlogfıle flag."

Taradıktan sonra bu çıktı ne yapmam gerek?

Ekran kartı sürücünü güncellemen lazım. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım edelim.

Windows10 sürümün şu an eski. Windows 10 18362 kullanıyorsun. Yeni bir sürüme geç.

Farenin USB çıkışını tak çıkart yap.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Mouse ile ilgili bir sıkıntı mı var hocam? Çünkü fareyi şarj kablosuyla değiştirmiştim bozulduğu için yazılımsal sıkıntılıysa değiştireyim.

Hiç bir şekilde çözemiyorum. Bilgisayar açılmıyor. Lütfen yardım. Bilgisayar açıldığında ise driver yüklemek için internette ararken o sırada tekrar oluyor sonrada açılmıyor süreklü döngüye giriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210619_223101.jpg
    IMG_20210619_223101.jpg
    103,2 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20210619_220829.jpg
    IMG_20210619_220829.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 36
Hiç bir şekilde çözemiyorum. Bilgisayar açılmıyor. Lütfen yardım. Bilgisayar açıldığında ise driver yüklemek için internette ararken o sırada tekrar oluyor sonrada açılmıyor süreklü döngüye giriyor.
Yeni bir konu aç. Ayrıca gördüğüm kadarıyla NVIDIA ekran kartı sürücün hata vermiş.
Lütfen yeni konu aç.

Geri
Yukarı