Video Montaj Amaçlı iMac 5K Alınır mı?

razerci

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 3-4 ay içinde iMac 5K almayı planlıyorum ve aklımda bazı sorular var.
  • GTA 5, CS:GO, Battlefield, tarzı oyunları kaldırır mı?
  • Yukarıdaki oyunları merakımdan sordum, çok oyun oynayan bir tip değilimdir. Benim için öncelikli olan video renderi ve foto düzenleme. Bu konuda PC beni tatmin eder mi? (1080P 60 FPS, 30 FPS render sorunsuz renderlamasını isterim)
  • Seçenkelerde "8 GB 1867 MHz DDR3 SDRAM - 2x4 GB" bu baz olan versiyon, ben bunu "16 GB 1867 MHz DDR3 SDRAM - 2x8 GB" almayı düşünüyorum. Fakat bazı videolarda 1 TB'lik normal 7200 RPM'lik disk yerine 1 TB Fusion Drive versiyonunu almamızı söylüyorlar. Bana da mantıklı geldi. (Flash diskler var da 256 GB, 800 TL ekleniyor fiyata :D)
  • Final Cut Pro X 799 TL malum, içinde iMovie geliyor mu?
Soracaklarım bu kadardı. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Programları torrent en indirip lisanslı hale getirebilirsiniz. İmac 5k'nın en düşük konfigirasyonu dahi Gta 5'i 1080p ultra 60fps+çalıştırabilir fakat beklemenizde fayda var apple canavar gibi pc ler yolda diyolar

Programları torrent en indirip lisanslı hale getirebilirsiniz. İmac 5k'nın en düşük konfigirasyonu dahi Gta 5'i 1080p ultra 60fps+çalıştırabilir fakat beklemenizde fayda var apple canavar gibi pc ler yolda diyolar
Yanlış bilgilendirme yapma lütfen iMac'lerde bildiğim kadarıyla HD 6970 ekran kartı var ve bu ekran kartı grafik ile uğraşanlar için yapılmış.

Yanlış bilgilendirme yapma lütfen iMac'lerde bildiğim kadarıyla HD 6970 ekran kartı var ve bu ekran kartı grafik ile uğraşanlar için yapılmış.
Kim yanlış bilgilendirme yapıyor?
Screen Shot 2016-10-10 at 23.20.07.png

iMac - Teknik Özellikler - Apple (TR)

Merhaba arkadaşlar, 3-4 ay içinde iMac 5K almayı planlıyorum ve aklımda bazı sorular var.
  • GTA 5, CS:GO, Battlefield, tarzı oyunları kaldırır mı?
  • Yukarıdaki oyunları merakımdan sordum, çok oyun oynayan bir tip değilimdir. Benim için öncelikli olan video renderi ve foto düzenleme. Bu konuda PC beni tatmin eder mi? (1080P 60 FPS, 30 FPS render sorunsuz renderlamasını isterim)
  • Seçenkelerde "8 GB 1867 MHz DDR3 SDRAM - 2x4 GB" bu baz olan versiyon, ben bunu "16 GB 1867 MHz DDR3 SDRAM - 2x8 GB" almayı düşünüyorum. Fakat bazı videolarda 1 TB'lik normal 7200 RPM'lik disk yerine 1 TB Fusion Drive versiyonunu almamızı söylüyorlar. Bana da mantıklı geldi. (Flash diskler var da 256 GB, 800 TL ekleniyor fiyata :D)
  • Final Cut Pro X 799 TL malum, içinde iMovie geliyor mu?
Soracaklarım bu kadardı. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Hocam Fusion Drive almanı tavsiye ederim. RAM sonradan değişebiliyor kendin de değiştirebilirsin o sana kalmış (iMac'te bellek takma). Mac bilgisayarlarda iMovie, GarageBand gibi uygulamalar geliyor zaten. Dediğin oyunları kaldırır sıkıntı yapmaz.

Hocam gta 5 bile zor, çünkü özellikleri çok kötü - 4k ekran var da. 4K oyun kaldıracak sistem değil, ancak iş için kullanılabilir.

Profesyonel amaçlı para kazanmak üzerine almayı düşünüyorsan kısa zamanda fazla kurgu yapmak lazım. Bence iMac biraz bu konuda yavaş kalacaktır. Bu durumun tersi olursa gayet başarılı sonuçlar alırsın ama zamandan tasarruf edemezsin.

Profesyonel amaçlı para kazanmak üzerine almayı düşünüyorsan kısa zamanda fazla kurgu yapmak lazım. Bence iMac biraz bu konuda yavaş kalacaktır. Bu durumun tersi olursa gayet başarılı sonuçlar alırsın ama zamandan tasarruf edemezsin.
Yok öyle zaman çokta önemli değil yapıcam dediğim günde 2 3 montaj 5 6 dklık videoların montajı oda başka önerebileceğin apple pc ürünü varmı ?Mac Pro dışında

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı