Video render alırken siyah ekran

mexisindark

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Geçtiğimiz Kasım ayında yeni bir sistem topladım. Amacım oyun oynamak, kayıt almak, yayın yapmak ve video edit yapmaktı. Ancak sürekli olarak anlamadığım bir problemle karşılaşıyorum. Özellikle render alırken siyah ekran veriyor ama aslında sistem çalışıyor. Yani PC bütün işlevini kaybetmesine rağmen fanlar bir anda çok hızlı bir şekilde dönüyor ve sistemi ancak Supply düğmesinden kapatıp açabiliyorum. Anlayacağınız açma kapama düğmesi bile işlevini kaybediyor. Önce işlemci ısısından olacağını düşünüp çift fanlı sıvı soğutma sistemi aldım ve kendim monte ettim. Sonrasında anladım ki sıcaklık değil problem. Gerekli testleri buradan okuduğum konu başlıklarındaki programlar ile yaptım ama bir sorun görünmüyor. Ekran kartı testi yaptım, işlemci testi yaptım ama olumsuz bir sonuçla karşılaşmadım. Oyunlarda da herhangi bir FPS kaybı vs. yaşamamaktayım. Sizlerin de görüşünü ve tavsiyelerini almak isterim. Şimdiden teşekkürler.
Mevcut olan sistem;
İşlemci: AMD Ryzen 9 5900X 3.7GHz 70 MB soket AM4 fansız işlemci.
Anakart: Gigabyte B550M S2H AMD B550 soket AM4 DDR4 5100(oc)MHz mATX anakart.
RAM: Apacer Panther 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 panther Gold RAM.
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X 8 GB GDDR6 256Bit DX12 ekran kartı.
SSD: Team CX1 T253x5480G0C101 480GB 530-470MB/s 2.5" SATA 3 SSD.
Kasa: Gamepower warcry ATX 6*ARGB sessiz fan 750W 80+ bronz temper cam kasa.
Bu arada RAM'ler ilk geldiğinde düşük frekanstaydı kendim yükselttim, işlemci çekirdeklerini bu problemle karşılaşınca kendim yükselttim ve son olarak ısınma sorunu olabilir diye bütün fanları BIOS üzerinden (yine daha sonra) Fullspeed'e kendim aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Geçtiğimiz Kasım ayında yeni bir sistem topladım. Amacım oyun oynamak, kayıt almak, yayın yapmak ve video edit yapmaktı. Ancak sürekli olarak anlamadığım bir problemle karşılaşıyorum. Özellikle render alırken siyah ekran veriyor ama aslında sistem çalışıyor. Yani PC bütün işlevini kaybetmesine rağmen fanlar bir anda çok hızlı bir şekilde dönüyor ve sistemi ancak Supply düğmesinden kapatıp açabiliyorum. Anlayacağınız açma kapama düğmesi bile işlevini kaybediyor. Önce işlemci ısısından olacağını düşünüp çift fanlı sıvı soğutma sistemi aldım ve kendim monte ettim. Sonrasında anladım ki sıcaklık değil problem. Gerekli testleri buradan okuduğum konu başlıklarındaki programlar ile yaptım ama bir sorun görünmüyor. Ekran kartı testi yaptım, işlemci testi yaptım ama olumsuz bir sonuçla karşılaşmadım. Oyunlarda da herhangi bir FPS kaybı vs. yaşamamaktayım. Sizlerin de görüşünü ve tavsiyelerini almak isterim. Şimdiden teşekkürler.
Mevcut olan sistem;
İşlemci: AMD Ryzen 9 5900X 3.7GHz 70 MB soket AM4 fansız işlemci.
Anakart: Gigabyte B550M S2H AMD B550 soket AM4 DDR4 5100(oc)MHz mATX anakart.
RAM: Apacer Panther 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 panther Gold RAM.
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X 8 GB GDDR6 256Bit DX12 ekran kartı.
SSD: Team CX1 T253x5480G0C101 480GB 530-470MB/s 2.5" SATA 3 SSD.
Kasa: Gamepower warcry ATX 6*ARGB sessiz fan 750W 80+ bronz temper cam kasa.
Bu arada RAM'ler ilk geldiğinde düşük frekanstaydı kendim yükselttim, işlemci çekirdeklerini bu problemle karşılaşınca kendim yükselttim ve son olarak ısınma sorunu olabilir diye bütün fanları BIOS üzerinden (yine daha sonra) Fullspeed'e kendim aldım.
O PSU GamePower mı? Hemen değiştirin, büyük ihtimalle PSU'dan.

O PSU GamePower mı? Hemen değiştirin, büyük ihtimalle PSU'dan.
Evet PSU GamePower. Hatta özellikle üst modelini almıştım. Normalde kasa 600W seçeneği ile satılıyordu. Ekstra yükseltmiştim sıkıntı çekmemek adına. Bunu test edebileceğim bir uygulama vs. var mı ? Teşekkür ederim cevabınız için.

OCCT indirip Power Test çalıştırın.
Tamamdır. Ben denemeyi yapayım herhangi bir sonuçta buradan paylaşırım tekrar, sağolun.
OCCT indirip Power Test çalıştırın.
Merhabalar, programın yeni sürümünde problem olduğu için eski sürümlerinden birini indirdim. 15 dakikalık programda herhangi bir hata almadım. Görseli ekte ekledim. Başka yapabileceğimiz bir şey var mı ?

Dosya Ekleri

• OCCT-20210115-214856-PowerSupply.png
    OCCT-20210115-214856-PowerSupply.png
    114,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı