"Video scheduler ınternal error & DPC watchdog violation" mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

mhmtckr27

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bilgisayarda normal takılırken bir sıkıntı yaşamıyorum fakat oyunlarda ekranda beyaz kareler veya bozulmalar görünüp -sanırım "artifacts" diyorlar onlara- ya sistem kapanıyor, ya da başlıktaki mavi ekran hatalarından birini alıyorum. Bir ay kadar önce sürekli Red Dead Redemption 2 oynamama rağmen hiç böyle bir durum yaşamamıştım fakat şu an açtığım bütün oyunlarda bu problemle karşılaşıyorum. Bilgisayarı şehirler arası taşıdım fakat arabayla geldiğim için herhangi bir sarsılma olduğunu düşünmüyorum. GPU'yu farklı bir slota takmayı, driver silip yüklemeyi, underclock etmeyi denedim ama sorun çözülmedi. Unigine heaven sorunsuz çalışıyor onu da belirteyim. Minidump dosyasını ve çektiğim bazı fotoğrafları ekledim. Şimdiden teşekkürler.

minidump

Sistemim:
  • Gigabyte Z390 Aorus Pro Wi-Fi.
  • Intel i7-9700K.
  • Zotac RTX 2070 AMP Extreme.
  • 32 GB DDR4 RAM.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-20 at 12.52.12.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-20 at 12.52.12.jpeg
    279,7 KB · Görüntüleme: 30
  • WhatsApp Image 2020-11-20 at 15.48.48.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-20 at 15.48.48.jpeg
    186,7 KB · Görüntüleme: 35
Geçmiş olsun, ekran kartında sıkıntı oluşmuş sanırım. Garantisi devam ediyor mu?
Evet fakat Work and Travel'dayken yurtdışından almıştım, garanti için Amerika'ya yollamam gerekecek. Kargoyu karşılarlar mı bilmiyorum maalesef
Geçmiş olsun, ekran kartında sıkıntı oluşmuş sanırım. Garantisi devam ediyor mu?
Bios veya driverlarla ilgili bir sıkıntı olabilir mi yoksa kesin olarak donanımsal bir hata ve garantiye gitmesi mi gerekiyor?

Son düzenleme:
Dosyalara bakmadım ama sorun donanımsal gözüküyor.
Varsa BİOS, Windows ve sürücü güncellemelerini yapabilirsiniz. Ekran kartı için DDU kullanın.
Kart tamamen gitti sanırım.. Anakartın açılış ekranından sonra tamamen siyah ekran oluyor. PTT ile ABD'ye göndermekten başka çarem kalmadı. Teşekkürler cevaplar için

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı