"Video Scheduler Internal Error" Mavi Ekran Hatası

Ogulcan07

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba, uzun süredir aynı mavi ekran hatasıyla karşılaşıyorum. Dell Inspiron 7567 Laptopa sahibim, ekran kartı 1050 Ti.
DDU ile Nvidia ve Intel driverlarını silip tekrar kurdum, Memtest ile RAM'leri tarattım bir sorun çıkmadı. Mavi ekranlar devam etti.

League of Legends'ta oyun içerisinde Alt+tab yapınca alıyordum bu mavi ekranı. Oyunu tam ekrandan çerçevesize alınca düzelmişti. Daha sonra da Middle-earth: Shadow of War'da oyun yüklenirken vermeye başladı. Bu oyunda da oyunu çerçevesizden tam ekran yaptıktan mavi ekran vermemeye başladı, ama sebebini anlayabilmiş değilim. Daha fazla minidump dosyası vardı ama silinmiş. WinDbg Preview ile baktığımda hepsi Video Scheduler Internal Error ve image name: dxgmms2.sys görünüyordu. Forumda açılan diğer konulara da baktım ama çoğunluğu ekran kartı driver'ını silip tekrar yüklenmesini söylüyordu. Bunu birkaç defa yaptım ama çözülmedi.

Mavi ekrana sebep olan ne olduğunu bulmak istiyorum. Minidump dosayalarına bakar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
-DirectX indirme aracını kurun.
-CMD'yi yönetici olarak başlatın ve SFC /scannow komutunu yazın
-Windows Update güncellemelerini yapın.

Hiçbirisi olmazsa DDU ile sürücüleri kaldırıp hata almayacağınız eski sürümleri deneyin. Teker teker.

BIOS'u Dell'in sitesinden service tag ile güncellemiştim, verdiğiniz sürüm ile aynı sanırım.

Hiçbirisi olmazsa DDU ile sürücüleri kaldırıp hata almayacağınız eski sürümleri deneyin. Teker teker.
İlk üç şeçeneği deneyip yazacağım. Teşekkürler.

-DirectX'in daha yeni bir sürümünün kurulu olduğu için kurmadı.
-sfc/scannow bir sorun bulmadı.
-Windows güncel durumda.
Oyunu Tekrar tam ekrana alıp girdim ve alt+tab yaptığımda tekrar mavi ekran aldım maalesef. Eski sürümleri teker teker kurmak uzun bir işlem ve sil yükle sil yükle yapmanın zararı olur mu diye korkuyorum. Minidump dosyalarından bir şey çıkmazsa mecbur deneyeceğim sanırım.
Yeni minidump:
Ben de harici monitör kullanıyorum benimki de bu yüzden sanırım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    14,8 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı