Video sinyali yok hatası

Allison

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 3 gündür bilgisayarı kullanamıyorum. Bilgisayarı açıyorum her şey gayet güzel ama monitör video sinyali yok diyor. 3 gündür yaşıyorum bu durumu. İnternette araştırdım çoğu kişi RAM'i çıkarın takın yer değistirin, ekran kartını çıkarın takın vs. diyor. Hepsini denedim fakat hala aynı ve bu belirli süre aralığında oluyor. Mesela 3 ayda bir. Neden acaba bir fikri olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitöre giden VGA kablosu yerinden çıkmış veya temassızlık olabilir
Ekran kartınız yerinden çıkmış veya oksitlenmiş olabilir
RAM parçalarınız oksitlenmiş veya yerinden çıkmış olabilir
Ekran kartınız yanmış olabilir.

Uygulamamız gereken metotlar arasında her zaman bilindiği gibi ilk olarak monitöre giden ve ekran kartına giden VGA kablosunun kontrolü yapılmalıdır. Kontroller yapıldıktan sonra sorun devam ediyorsa ekran kartınızı bir kontrol etmelisiniz. Yerinden çıkartarak bildiğiniz okul silgisi ile PİN kısımlarını güzelce silin ve tekrar yerine takın. Aynı işlemi yine RAM parçalarınıza da uygulayın. Yerlerinden çıkartın ve PİN kısımlarını doğru bir şekilde parçalara zarar vermeden silin. Yerlerine tekrar takın ve bilgisayarınızı çalıştırın. Büyük ihtimalle sorun düzelmiş olacaktır.
Ram yerlerini değiştir

Ekran kartını sökün kabloyu anakartın VGA girişine takın bakın görüntü gelir mi gelirse ekran kartı arızalıdır.
ikisinide taktım fakat görüntü gelmiyor ama şöyle bir şey var kabloyu çıkarınca monitörde kablo bağlantısını kontrol edin yazıyor takıncada video sinyali yok diyor bu durumda bence kablo bozuk değil ama kablo bozuk olmasa da 2 vga girişine takıncada görüntü gelmiyor bu durumda sence ne bozuk ya da arızalı.

ikisinide taktım fakat görüntü gelmiyor ama şöyle bir şey var kabloyu çıkarınca monitörde kablo bağlantısını kontrol edin yazıyor takıncada video sinyali yok diyor bu durumda bence kablo bozuk değil ama kablo bozuk olmasa da 2 vga girişine takıncada görüntü gelmiyor bu durumda sence ne bozuk ya da arızalı.
Yazdığım mesaj size gidiyormu?

Yeni konular

Geri
Yukarı