Video tam ekrandan çıktı ve ses gitti

IchimaruGin

Hectopat
RAM
Vengeance LPX ddr4 3200MHz 8GB x2
SSD veya HDD modeli
Samsung V-Nand SSD 970 Evo nvme M.2 500GB
Ekran kartı
Dual Radeon RX 580 8GB
Anakart
Asus Prime B450M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600X 6-Core Processor 3,79GHz
İyi forumlar. Az önce başıma gelen bir şey bu. Tam ekranda video izlerken bir anda video tam ekrandan çıktı ve ses gitti. Fareyi hareket ettirdim ve hem imlecin hem de videonun biraz hantallaşmış gibi olduğunu gördüm, devamında ekran 2-3 saniye aralıklarla gidip gelmeye başladı (yaklaşık 15 saniye sürdü bu süreç). Ardından kasaya bağlı her şeyin bağlantısı koptu (fare, klavye, internet bağlantısı, ekran). Sonrasında da USB takıp çıkarma sesleri geldi ve düzeldi her şey. Sistem yukarıda/aşağıda belirttiğim gibi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

WattMan hatasına benziyor. Bilgisayarlarda sürekli veri akışı mevcut bazen veriler birbirinin üstüne binip bu tarz hatalara sebep olabiliyor. 1000'de 1 yaşarsınız. Ana kaynağı ekran kartı, driver kaynaklı bir sorun. Eğer sürekli olmaya başlarsa endişelenebilirsiniz fakat sorunsuz kullanıma devam ettiyseniz endişelenmeniz gereken bir şey yok. Vücudunuzda arada bir oluşan kramplara benzetebilirsiniz.

Artı -1 Eksi
WattMan hatasına benziyor. Bilgisayarlarda sürekli veri akışı mevcut bazen veriler birbirinin üstüne binip bu tarz hatalara sebep olabiliyor. 1000'de 1 yaşarsınız. Ana kaynağı ekran kartı, driver kaynaklı bir sorun. Eğer sürekli olmaya başlarsa endişelenebilirsiniz fakat sorunsuz kullanıma devam ettiyseniz endişelenmeniz gereken bir şey yok. Vücudunuzda arada bir oluşan kramplara benzetebilirsiniz.
Yaklaşık 2 hafta önce benzer bir durumu yine yaşadım ama bu sefer yalnızca ekran karardı ve düzelmedi. Klavye ve farenin bağlantısı duruyordu ama herhangi bir hareket yoktu. Ben de güç tuşuna basılı tutup kapatmak zorunda kaldım. Umarım dediğiniz gibi çok ciddi bir sorun yoktur. Teşekkürler.

Geri
Yukarı