Çözüldü Video upload'ından sonra SSD'de bos yer azaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wuxios

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tokat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm ilk öncelikle. Ben bir video çektim 4,59GB boyutunda. Videoyu çekmeden önce 90,8GB yer vardı sonra o videoyu Movavi editörden upluodladım montajlayıp, oda 885MB yer kapladı. İkisini de silmeme rağmen şu an bilgisayarımda 88,1GB'lik yer var. Normalde ikisini de sildikten sonra 89,8 GB yer vardı sonra her 1 dakikada 100 MB gitti ve 88,1GB'da durdu. Nedeni nedir arkadaşlar?

Son düzenleme:
Çözüm
Adobe uygulamaları ile aynı şekilde çalıştığımda TEMP dosyasında geçici olarak birikiyor TEMP klasörünü temizlediğimde düzeliyor. Siz de TEMP klasörünü: Windows+R tuş kombinasyonuna basıp > %temp% yazıp > Hepsini seçip silerek temizleyebilirsiniz. (Geri dönüşüm kutusundan da temizleyin.)
Şu demek bunlar önemli dosyalar değil ama silersen bazı programların daha hızlı açılması vs. için dosyalar var. Bir nevi önbellek gibi düşünebilirsin. İyi bir bilgisayarın var bu farkı hissetmezsin diye düşünüyorum. Bende fark etmiyor. Sadece video edit yaptığında silebilirsin daha iyi olur.
Mesala bende youtube 2 saniyede açılıyor silersem 3 saniyede veya da daha fazla bir surede mi açılır? Bir oyunda da 500 550 arasi alıyorum 440a falan mi düşer?

Hayır. Sadece ilk uygulama açılırken bir tık yavaş olabilir ama hissetmezsiniz bile. İlk Chorme açılırken atıyorum 1 saniyede açılıyorsa silersen 1.25 saniyede açılır ve sen bu uygulamayı tekrar açtığın için tekrar temp dosyası oluşur. Sonra tekrar açtığında yine 1 saniyede açılır çünkü geçen açtığında temp dosyası tekrar oluştu.

Hayır. Sadece ilk uygulama açılırken bir tık yavaş olabilir ama hissetmezsiniz bile. İlk Chorme açılırken atıyorum 1 saniyede açılıyorsa silersen 1.25 saniyede açılır ve sen bu uygulamayı tekrar açtığın için tekrar temp dosyası oluşur. Sonra tekrar açtığında yine 1 saniyede açılır çünkü geçen açtığında temp dosyası tekrar oluştu.
Teşekkürler sizi çok yordum biliyorum ama ben bu şeyi 1 haftada bir uygulayacağım ya da 2 farketmez sikinti olmaz değil mi sadece bu sorumu cevaplamaniz benim için iyi olacaktır konu basindan beri beni yalnız bırakmadığınız için size çok ama çok teşekkür ederim 😘

Geri
Yukarı