Video veya yayın izlerken gelen cızırtı sesi nedir?

Yağızwow

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Son zamanlarda şöyle bir problem yaşıyorum. Örneğin twitch olur youtube olur bir şey izlerken, video ve ya yayın açıkken başka bir sekme açtığım zaman ya da pencereyi küçülttüğüm zaman seste bir parazitlenme oluyor. Bildiğiniz parazit sesi, cızırtı gibi. 1 saniye falan sürüyor bu, çok anlık bir ses. Artık çok rahatsız etmeye başladı. Gittim kasayı temizlettim termal macunu yenilettim olmadı. Hddyi söktüm ssd taktım yine olmadı. Format attım olmadı. Arkadaşlar ben çok sıkıldım bu durumdan. Bilgisi olup aydınlatabilecek olan varsa çok sevinirim.
ECS G31T-M7 Anakart
480GB Exceria Ssd
GT9500 Nvidia Geforce Ekran Kartı
Windows 10 20H1 İşletim Sistemi
4 GB Ram

Kulaklığına mı geliyor bu ses?

Evet reisim kulaklığıma geliyor. Kulaklıkta sorun olabilir demeyin. Başka bir kulaklık takıp denedim sonuç aynı.

Kulaklığın jak girişine mi sahip? Anakarta taktıysan ön portlara takmayı dener misin?

Yok reisim USB girişine sahip kulaklık.

Anakarta mı bağlı peki? Ben de jak girişine sahip bir kulaklık kullanıyordum. Ekran kartının coil whine sesi kulaklığıma yansıyordu. Kasanın ön USB portlarını deneyebilirsin.

Anakarta mı bağlı peki? Ben de jak girişine sahip bir kulaklık kullanıyordum. Ekran kartının coil whine sesi kulaklığıma yansıyordu. Kasanın ön USB portlarını deneyebilirsin.
Evet anakartıma bağlı(kasanın arkasındaki usb girişine takılı). Ön tarafta 2 adet usb girişi var. Ön tarafı deneyip geri dönüş yapacağım hemen.

Hocam sorun devam ediyor. Hiç bir şey değişmedi maalesef :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı