Yayın veya video izlerken ekran siyahlaşması

MertAkar

Hectopat
Herkese selamlar benim bir sıkıntım var Twitch yayın izlerken veya YouTube video izlerken ekran siyahlaşıyor veya mor siyahımsı değişik bir görüntü geliyor. Nasıl anlatsam bilemedim. Fotoğraftan da gördüğünüz gibi bir görüntü oyunlarda da bazen yapıyor.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    12,1 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcim Ryzen 3 3100 ekran kartım R7 200 4 GB B450M SH2 anakart 8 GB RAM.
Video oynatmada zorlanacak donanım değiller ki oyunlarda da aynı problemi yaşadığınızı söylemişsiniz. Ekran kartı driverını kaldırıp (AMD Cleanup Utility veya DDU ile) yeniden kurmayı deneyin. Yine devam ederse donanımsal bir problem olabilir ama böyle siyahlaşma, morlaşma şeklinde ekran kartı arızası olmuyor sanırım. Daha çok sarı çizgiler, piksel piksel olma, renk bozulmaları şeklinde oluyor ekran kartı donanım arızaları.

Video oynatmada zorlanacak donanım değiller ki oyunlarda da aynı problemi yaşadığınızı söylemişsiniz. Ekran kartı driverını kaldırıp (AMD Cleanup Utility veya DDU ile) yeniden kurmayı deneyin. Yine devam ederse donanımsal bir problem olabilir ama böyle siyahlaşma, morlaşma şeklinde ekran kartı arızası olmuyor sanırım. Daha çok sarı çizgiler, piksel piksel olma, renk bozulmaları şeklinde oluyor ekran kartı donanım arızaları.

Tamamdır dediğiniz gibi yapacağım çok sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı