VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Xelycon

Hectopat
RAM
8x2 3200 Mhz
Ekran kartı
RTX 3050 Ti Max P
İşlemci
Intel i5 11400H
Merhaba,

Geçen günlerde bilgisayarımı aşırı ısınmasından ötürü teknik servise yollamıştım ve bilgisayarımın soğutma bloğu vs. değiştirilmiş. Konuyla çok alakası yok ancak belirtmek istedim çünkü bu mavi ekran hatası ile bilgisayarımı teknik servisten aldıktan sonra karşılaşmaya başladım. Verdikleri raporda herhangi bir yazılımsal değişiklik yapılmamıştı ancak bu sorunla aniden karşılaşmaya başladım. Mavi ekranla ilk kez War Thunder oynarken karşılaştım. Oyun crash vermişti ancak sadece sıradan bir crash sanmıştım, ancak oyunu tekrar başlatmaya çalıştığımda oyun açılmıyordu ve Control Center'da ekran kartı sıcaklığı donakalmıştı. Sonrasında aygıt yöneticisine gidip sistem değişikliklerini tara seçeneğine bastığımda bu mavi ekran ile karşılaştım. Acaba tekrar yaşanacak mı diye emin olmak için tekrar denedim ve tekrar aynısı oldu. Tam olarak sebebini öğrenmek için BlueScreenView yükleyip dump dosyalarına baktım dxgkrnl.sys ve watchdog.sys yüzünden yemişim mavi ekranı. Bayağı bir araştırıp mümkün olan bütün çözümleri denedim ancak bir sonuca varamadım. Mavi ekran hatası alırken ekran kartım yaklaşık 80 derece civarlarında çalışmaktaydı ve hep bu civarlarda yaşandı olay hatta bir keresinde 77 derecedeyken bile yaşandı. DDU ile temiz driver kurulumu yaptım, DirectX sürücülerim güncel ve BIOS sürümüm güncel. Hiçbir türlü çözüm bulamıyorum ve gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Dump dosyalarım: dmp.rar

Bilgisayarımın modeli: Monster Abra A5 v17.2.3

Edit: Arkadaşlar bilgisayarımda yaptığım son testten sonra aynı hatayı alıp mavi ekran yedim ancak bu sefer bilgisayar CRITICAL_PROCESS_DIED Bootloop'una girdi ve ben bu aptal makine ve çıkarıp durduğu sorunlardan bıktım. Sanırım bilgisayarı götürüp iade veya değişim isteyeceğim çünkü aldığımdan beri sorun üzerine sorun çıkardı her çözüldü dediğimde yeni bir şey çıkmaya devam etti ve sonunda bu hata çıktı. Yine de çözüm bulmaya çalıştım ancak sanırım bu haldeyken gidip teslim etmek daha mantıklı olur. Ancak hala cevaplara açığım tam olarak neden kaynaklanıyordur, çözümü ne olabilir merak ediyorum. dxgkrnl.sys hatasının sorunu ya ekran kartı yazılımı ya da ekran kartı arızası olabileceği hakkında bir konu açmış sayın Recep Baltaş ve yazılımsal açıdan yapılabilecek her şeyi yapmama rağmen sorun devam ettiği için ekran kartı arızası olmasından endişeleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı