VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL hatası

İşletim sistemi
Windows 10

356463

Hectopat
Makaleler
7
Format attıktan sonraki ilk mavi ekran hatam. Sadece tarayıcıda geziniyordum ve video açtım. Bir anda bu hata çıktı. İlk önce ekran kartı sürücüsünde olduğunu düşünmüştüm. Ancak hem WHQL hem de en stabil sürümü yüklemiştim. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Intel HD Graphics'in sürücüsünü de DDU ile kaldırıp güncel WHQL bir sürüm kurun.
  • Harici ekran kartını bir süre devre dışı bırakıp gözlem yapın.
  • Kart okuyucu içinde kart varsa çıkarın. Sürücüsü varsa güncellemeyi veya kaldırmayı deneyin.
  • Gereksiz USB'ler varsa çıkarın. Harici klavye varsa laptop klavyesini kullanmayı deneyin.

• Intel HD Graphics'in sürücüsünü de DDU ile kaldırıp güncel WHQL bir sürüm kurun.
  • Harici ekran kartını bir süre devre dışı bırakıp gözlem yapın.
  • Kart okuyucu içinde kart varsa çıkarın. Sürücüsü varsa güncellemeyi veya kaldırmayı deneyin.
  • Gereksiz USB'ler varsa çıkarın. Harici klavye varsa laptop klavyesini kullanmayı deneyin.

Hocam kızmayın ama. Driver Booster kullandım... Grafik sürücülerini kendim kurdum. Kart okuyucuda kart yok. Gözlem derken bir de?

Son formatınızdan sonra yani şu anki hâliyle Driver Booster ile ilgi ve alâkanız yok. Doğru muyum?
Öyle ise dediğim gibi Intel sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncel bir sürümü kurun.
Kart okuyucuda kart yok.
Sürücüsünü kaldırmayı deneyin.
Gözlem derken bir de?
Yani aygıt yöneticisi üzerinden NVIDIA'yı devre dışı bırakın, sorun olacak mı diye bir süre bu şekilde kullanın. Aynısını tam tersi şekilde de deneyin, Intel'i devre dışı bırakın.
Sadece aklımda olan bir soru var. Eskiden kare oluşturma süresi 5 ms'yi geçmezken şu an 7-8'lerde dolaşıyor Valorant'ta. Aynısı neredeyse bütün oynularımda.
NVIDIA ayarlarından, sistem ayarlarından bile kaynaklanıyor olabilir. Çok dert edilecek bir durum değil bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı