Videodaki Altyazıyı Metin Olarak Alma

lagsam33

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba videoya gömülü alt yaziyi text olarak nasil alabilirim. Örnegin bu video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
jDownloader progamı ile altyazıyı srt olarak indiriniz. (Linki kopyalayarak indiriyorsunuz).Daha sonra Edit Subtitle programını indiriniz. File araç çubuğundan ilk önce Export daha sonra Plain text seçeneğini seçiniz. Adlandırıp kaydediniz.

Dediğiniz doğru değil bildiğim kadarıyla. Gömülü altyazıyı nasıl indirsin arkadaş?

Özgür bey dediğiniz mümkün değil diye biliyorum.

Gömülü altyazıya görsel sansür uygulayabilirsiniz fakat download edemezsiniz.

Edit:

Hocam bir yolu var sanırım.

Siz şunu indirin:

Pavtube BDMagic - A top Blu-ray Ripping tool to rip 2D/3D Blu-ray

Şurada nasıl yapacağınız anlatılıyor.

Easy way to backup Blu-ray Movies with only Forced Subtitles-Hot Movie Tips & Review

Şu an işim var da. Yoksa tarif ederdim.

Yabancı diliniz iyi değilse Google'dan türkçeye çevirip bir deneyin.

Yapamazsanız bildirin, ben müsait olduğumda tarif ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Subtitle Edit programı ile gömülü alt yazı dosyasını SRT uzantılsı ile kaydedebildim.
Subtitle Edit programı ile gömülü alt yazı dosyasını SRT uzantılsı ile kaydedebildim.

Burada Gömülü'den kasıt, Embedded Sub mı, yoksa Forced mı? Nitekim Forced olanlar Frame'in içinde yaratıldığı için Download edilemiyor diye biliyorum. Fakat Embedded sub'lar, yani medya oynatıcının ayırıcısı kullanılarak tercih edilebilen altyazılar, (örneğin ben LAV Splitter kullanıyorum, ayırıcı olarak) elbette ki indirilebiliyor olsa gerek.

Subtitle Edit programı ile filmin içinden alt yazıyı *.srt uzantısı ile almayı başardım. Fakat bir dizide işe yaramadı. Sanırım Forced dediğiniz, görüntüdeki her imajın üzerine yazılmış, asla filmden çıkartılamayan şekilde olan alt yazılar. Keşke o alt yazıları görüntüden silmek mümkün olsaydı.

Birde elimde çok eski bir filmin alt yazı dosyası var. Bunu ücretsiz kim çevirebilir? Subtitle Edit programı işe yaramadı, otomatik çeviri özelliği var ama google translate alt yapısını kullanıyor ve bazı alt yazıları anlamsız rakamlar yada kodlar olarak çeviriyor. Ayrıca turkcealtyazi, planetdb gibi sitelere türkçe alt yazı yükleyenler, örneğin X dizisinin her harfta yeni alt yaızlarını çıkartan insanlar, bu işten para da kazanmıyorlar diye biliyorum, hobi olarak mı uğraşıyorlar? Nazo nickli çevirmen, twitter hesabını kapatmış.

O altyazılar da silinebiliyor fakat bu biraz farklı. Filigran veya sembol kaldırıcı programları, altyazı için kullanıyoruz fakat bu kez o bölgede bir çeşit blurlanma oluşuyor. Bu arada söz konusu altyazı için Open Subtitles Forum'da Request açabilirsiniz.

Peki bahsettiğiniz forced olarak eklenmiş alt yazıyı kaldıran program tavsiye edebilir misiniz? Ve zahmetli midir? Bu şekilde olan, alt yazısını kaldırmak istediğim, görüntüye işlenmiş alt yazıya sahip bir dizi sezonu ve bir film var.

Estetik açıdan pek iyi durmuyor, pek tavsiye etmem açıkçası. Alt bölgede satır halinde bir blurlanma oluyor. Bunu Video Edit programları ile yapıyoruz. CyberLink PowerDirector 17 Ultra veya Corel VideoStudio Ultimate 2019 bu konuda oldukça iyi. Burned-in Subtitle şeklindeki altyazılar ancak bu şekilde kaldırılabilir. Aslında biz üzerini kapatmış oluyoruz. Kaldırmıyoruz teknik olarak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı