Videodaki şekilde format atarsak veriler silinir mi?

Haysınbörg

Hectopat
Merhaba bu şekilde format atarsam hem SSD hem HDD içinde ne var ne yok silinir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum dosyaları sakla seçeneğini seçersen bir şeyin silinmez. Ancak bu temiz kurulum veya format bile değil. Sadece Windows'un dosyalarını baştan kuran bir uygulama. Gerçekten peformans olarak düşüş yaşıyorsan bir USB bellek ile İSO dosyasını Rufus üzerinden yazdırıp o şekilde temiz kurulum yapmanı öneririm. Bu işlem bir şeye yaramıyor.

Dostum dosyaları sakla seçeneğini seçersen bir şeyin silinmez. Ancak bu temiz kurulum veya format bile değil. Sadece Windows'un dosyalarını baştan kuran bir uygulama. Gerçekten peformans olarak düşüş yaşıyorsan bir USB bellek ile ISO dosyasını Rufus üzerinden yazdırıp o şekilde temiz kurulum yapmanı öneririm. Bu işlem bir şeye yaramıyor.

Yani zararlı bir yazılım varsa bu işlemi yaptıktan sonra da durmaya devam eder?

Yani zararlı bir yazılım varsa bu işlemi yaptıktan sonra da durmaya devam eder?
Evet. Siz kötü yazılımdan kurtulmak için mi format atmak istiyorsunuz? En basit olarak MalwareBytes isimli uygulamayı bilgisayarınıza indirip bir tarama yapın. Bunun neticesinde format atma kararı alın.

Evet. Siz kötü yazılımdan kurtulmak için mi format atmak istiyorsunuz? En basit olarak Malwarebytes isimli uygulamayı bilgisayarınıza indirip bir tarama yapın. Bunun neticesinde format atma kararı alın.

Zaten bilgisayara format atma gibi bir fikrim vardı üşeniyordum kardeşimde bir şeyler indirmeyi denemiş bende format atayım dedim de en basit yoldan nasıl yaparım video falan var mı?

İlk önce elinizde 8 veya 16GB'lık bir USB bellek bulunması gerekmekte. Daha sonra buraya tıklayarak uygulamayı indirin. USB bellek takılıyken adımları izleyin, uygulama sizi yönlendirecek zaten. Yalnız USB bellekte ki dosyalarınız silinecek bilginize yedeklemek isterseniz yedekleyin. 10 dakikalık indirme sonrasından PC'yi kapatıp BİOS'a gireceksiniz. USB belleği boot edip Windows kurma aracına gireceksiniz. Sonrası basit zaten. Ayrıca şu videoya bakarsanız çok basit işlem olduğunu görürsünüz. Dikkat bütün dosyalarınız silinecek. Yedeklemeyi unutmayın.

Geri
Yukarı