Format atarken 2. diskteki veriler silinir mi?

Emre_2000

Hectopat
Bilgisayarımda 2 SSD var ilkinde Windows kurulu ikincisinde verilerim bulunuyor. İlk diske Windows 11 kuracağım. Kurduktan sonra 2. diskte sorun olur mu? Yoksa sadece harf atayıp kullanmaya devam edebilir miyim?

PC'yi tek SSD'li almıştım sonradan 2. yi taktım o zaman harf atama kısmında PC diske format atmamı istemisti. Windows 11 de harf atarken 2. diske format atmak zorunda kalır mıyım?

Bicimlendir ya da sil basmazsaniz bir diske, silinmez.

Bilgisayarımda 2 SSD var ilkinde Windows kurulu ikincisinde verilerim bulunuyor. İlk diske Windows 11 kuracağım. Kurduktan sonra 2. diskte sorun olur mu? Yoksa sadece harf atayıp kullanmaya devam edebilir miyim?

PC'yi tek SSD'li almıştım sonradan 2. yi taktım o zaman harf atama kısmında PC diske format atmamı istemisti. Windows 11 de harf atarken 2. diske format atmak zorunda kalır mıyım?

Silmezseniz dokunmaz. Ama dediğim format atarken geçerli Windows üzerinden sıfırlarsanız silinebilir.

2 farklı SSD ise işletimim yani Windows'un kurulu olduğu diski biçimlendirirsin yeni işletimini bicimlendirdiğin diske kurarsın yanlış bir şey yapmazsan diğer diskinden bir şey silinmez.

Geri
Yukarı