Çözüldü Videodaki siyah şeritleri doldurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fixit

Kilopat
Elimde 9:16 oranlı videolar var bu videoların altı ve üstü siyah şeritli. Bu siyah şeritleri doldurmak istiyorum. Biraz araştırdım genellikle yatay doldurma var, 16:9 vb. videoların sağını ve solunu doldurmuşlar. Yine programları kurcaladım orada da işimi görecek bir şey bulamadım. Bu işi nasıl yapabilirim?

Mesela Movavi üzerinde "Vertical fill" var. Bana bunun horizontal şeklinde olanı lazım.

vertical fill.png

Örnek olarak aşağıdaki gibi alta ve üste blur tarzı bir efekt eklesem benim için yeterli. Sadece videolarda siyah şeritlerin görünmesini istemiyorum.

blur 1.png

Çözüm
Kullandığınız editör katman destekliyorsa aynı videoyu alt katmanda çalışma penceresini kaplayacak şekilde büyütüp Gaussian Blur(Gauss Bulanıklaştırma) ile yapabilirsiniz.

Siyahlık videoya işlenmişse basit bir kesme işlemi veya Alpha ile kaldırmanız gerekebilir.
Kullandığınız editör katman destekliyorsa aynı videoyu alt katmanda çalışma penceresini kaplayacak şekilde büyütüp Gaussian Blur(Gauss Bulanıklaştırma) ile yapabilirsiniz.

Siyahlık videoya işlenmişse basit bir kesme işlemi veya Alpha ile kaldırmanız gerekebilir.

Çözüm

Cevap için teşekkürler. CapCut ile epey kolay bir şekilde hallettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı