Videolara nasıl alt yazı nasıl koyulur?

albinocemyilmaz

Decapat
Arkadaşlar, daha önce hiç böyle bir şey yapmadım. Yabancı şarkıları çevirmek istiyorum. Bunun için ücretsiz bir program var mıdır? Android ya da PC fark etmez. Bir de nasıl alt yazı ekleyeceğim, kolay mıdır? Programın kullanımı basit ve sade olursa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, daha önce hiç böyle bir şey yapmadım. Yabancı şarkıları çevirmek istiyorum. Bunun için ücretsiz bir program var mıdır? Android'ya da PC fark etmez. Bir de nasıl alt yazı ekleyeceğim, kolay mıdır? Programın kullanımı basit ve sade olursa iyi olur.

Mobil üzerinde kine Master programı var onla ekleyebilirsiniz. Bilgisayar üzerinde ise Movavi video editör.

Arkadaşlar, daha önce hiç böyle bir şey yapmadım. Yabancı şarkıları çevirmek istiyorum. Bunun için ücretsiz bir program var mıdır? Android ya da PC fark etmez. Bir de nasıl alt yazı ekleyeceğim, kolay mıdır? Programın kullanımı basit ve sade olursa iyi olur.
Android'de PowerDirector adlı bir program var. Hem video editleyebilirsin hem de altyazı ekleyebilirsin.
Text eklemeye tıklayıp pozisyonunu, büyüklüğünü vs. ayarlayabilirsin.

Ne çeşit bir altyazıdan söz ediyorsunuz? Film gibi uzun bir text/metin mi? Yoksa daha çok kolaj olarak mı? Kolaj olarak Adobe Premiere veya daha basit ve kısa videolar için eski tip Movie Maker tarzı programlar kullanabilirsiniz. Film tarzı uzun yapıtlar için yine Adobe Premiere gibi programlar ile hep takip edip hem altyazı oluşturabilir ya da hazır metin varsa doğrudan entegre edebilirsiniz. (Program kullanımları için rehber videolar mevcut)

Aegisub olabilir. Yaptığınız altyazıyı görüntüye gömmek için Handbrake tarzı programlarla videoyu tekrardan render edebilirsiniz fakat videolar bilgisayar üzerinden oynatılacaksa konteynır içine atmanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı