Videolarda Koyu Kısımlarda Dalga

hayallerim var

Hectopat
Ekran kartım RX 5700 XT monitörüm MSI MAG 241C anlatamadığım için resim ekleyeceğim bu sorun neden kaynaklanıyor bilmiyorum acaba monitörde arıza mı var? 3 aylık bir sistem garantileri var bütün parçaların. Ve dün açtığım konuya da bakarsanız sevinirim.

Dün açtığım konu: Videolarda Koyu Kısımlarda Dalgalar - Technopat Sosyal
B nin yanında büyütüp parlaklığı da açarsanız dalgalar göreceksiniz diye umuyorum zira bende gözüküyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Opera Anlık Görüntü_2020-01-20_231533_www.youtube.com.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıştırmadan kaynaklı oluşuyor. Netflix, Youtube'dan vs video izlerken karşılaşırsınız herkes karşılaşıyor normal.

Sıkıştırmadan kaynaklı oluşuyor. Netflix, Youtube'dan vs video izlerken karşılaşırsınız herkes karşılaşıyor normal.
ama bazı videolarda acayip fazla var hevesim kaçıyor hatta lolde skill atmak için hedef seçiyoruz orada çıkan çemberin kenarlarında da çıkıyor bu eskiden sanki bu kadar çok yoktu sürücülerle bir alakası olabilir mi ki ?

Panel kaynaklı sorun, küçük ekranlarda ve IPS'lerde fark etmezdim 27 inch TN panelde neler oluyor dedim. Daha bilimsel ir adı vardı fakat şu an aklımda değil, bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Edit: Terimi buldum :"Color Banding"

TN panellerin genel sorunu bu. Yüksek yenileme hızları buna sebebiyet veriyor. Monitörünüzü arattığımda yabancı forumlarda herkes bu sorunu dile getirmiş. Sorunun bir çözümü yok ama monitördeki ayarları biraz kurcalayarak minumum hale getirebilirsiniz. HDR gibi ayar varsa onu kapatın öncellikle.

TN panellerin genel sorunu bu. Yüksek yenileme hızları buna sebebiyet veriyor. Monitörünüzü arattığımda yabancı forumlarda herkes bu sorunu dile getirmiş. Sorunun bir çözümü yok ama monitördeki ayarları biraz kurcalayarak minumum hale getirebilirsiniz. HDR gibi ayar varsa onu kapatın öncellikle.
Monitör VA panel ama sizin monitörde oluyor mu bu

Hayır. Benimki samsung cf390. VA panel 60 HZ 4 ms. VA panellerin bu kadar yüksek hızlara çıkabildiğini bilmiyordum. Ben monitörü aldığımda en fazla 75 HZ 3 ms modeller vardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı