Videoları izlerken düşük kalite

Trasty

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba herkese geçenlerde yeni bir sistem topladım aslında topladığım ilk sistem monitör dahil sistemimde yer alan ekran kartı; ASUS TUF 3 Radeon RX 5700 XT OC Evo ve monitörüm ise ViewSonic 23.6 VX2458-MHD 144 Hz 1 ms, sorunum şu arkadaşlar. İnternette gezerken veya video izlerken görüntü kalitesinin düşük olduğunu fark ettim örneğin 1080P video sanki 480P izliyorum gibi her Platformda geçerli bu arada, monitörün yanında gelen HDMI kablosunu kullanıyorum, bu arada yeni sertifikalı bir DP kablosu sipariş verdim Paugge DP 1.4 umarım sorun kablodadır (ekran kartı driverler günceldir)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba herkese geçenlerde yeni bir sistem topladım aslında topladığım ilk sistem monitör dahil sistemimde yer alan ekran kartı; ASUS TUF 3 Radeon RX 5700 XT OC Evo ve monitörüm ise ViewSonic 23.6 VX2458-MHD 144 Hz 1 ms, sorunum şu arkadaşlar. İnternette gezerken veya video izlerken görüntü kalitesinin düşük olduğunu fark ettim örneğin 1080P video sanki 480P izliyorum gibi her platformda geçerli bu arada, monitörün yanında gelen HDMI kablosunu kullanıyorum, bu arada yeni sertifikalı bir DP kablosu sipariş verdim Paugge DP 1.4 umarım sorun kablodadır (ekran kartı driverler günceldir)

Windows 7 ile mi kullanıyorsunuz o sistemi.

internetin yavaşsa 480p den 1080p ye geçerken bekletebilir 30sn max bende laptop var hiçbir problemi yok üstelik ekran kartı da düşük amd a9 9420 + amd radeon r5 m420 2gb net oynatıyor

Windows 7 ile mi kullanıyorsunuz o sistemi.

Win 10 Pro kullanıyorum.
İnternetin yavaşsa 480Pden 1080P'ye geçerken bekletebilir 30sn Max bende laptop var hiçbir problemi yok üstelik ekran kartı da düşük AMD A9 9420 + AMD Radeon R5 M420 2 GB net oynatıyor.

Aslına bakarsan sadece sorun O'da değil nasıl desem sanki böyle küçük fotoğraflar ve duvar kağıtları pastel boya ile çizilmiş gibi ufak noktalar var gibi özellikle duvar kağıdı ayarladığım zaman çok fark ediyor iş yerimdeki PC'deki duvar kağıdı ile evdeki PC arasındaki duvar kağıdı ve videolar arasın'da farkı hissediyorum. (Monitör ölü pixcel testlerini yaptım)

Yeni konular

Geri
Yukarı