Viewsonic 24" XG2401 vs XG2402

Beyazency

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim iki model arasında kaldım yalnız şöyle bir problem var. Ekran kartım Sapphire R9 380X Nitro DisplayPort çıkışı mevcut fakat ASUS Z170K anakartım DisplayPort çıkışı yok yine de DisplayPort kullanarak 144Hz görüntü elde edebilir miyim? Anakartın da mı desteklemesi gerekiyor? Eğer anakartın da desteklemesi gerekiyorsa XG2401 modelini alacağım onda DVI girişi var XG2402'de yok. Şayet sadece ekran kartı yetiyor ise ViewSonic 24" XG2402 modelini daha yeni ve aynı para olduğu için tercih edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın bir önemi yok burada.
Ekran kartının çıkışları önemli.

Burdaki XG 2402 incelemesinde XG2401 ile bol bol kıyaslamış:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben de XG 2401 kullanıyorum, Gsync sorunsuz çalışıyor.

Başlıkta belirttiğim iki model arasında kaldım yalnız şöyle bir problem var. Ekran kartım Sapphire R9 380X Nitro DisplayPort çıkışı mevcut fakat ASUS Z170K anakartım DisplayPort çıkışı yok yine de DisplayPort kullanarak 144Hz görüntü elde edebilir miyim? Anakartın da mı desteklemesi gerekiyor? Eğer anakartın da desteklemesi gerekiyorsa XG2401 modelini alacağım onda DVI girişi var XG2402'de yok. Şayet sadece ekran kartı yetiyor ise ViewSonic 24" XG2402 modelini daha yeni ve aynı para olduğu için tercih edeceğim.
2402 yi nereden alacaksınız ? Link paylaşabilirmisiniz acaba ?

Şuanda yoldayım tam bakamıyorum İtopya’dan alacağım.

Ekran kartımda display çıkışı gözüküyor o zaman 2042 modelini almamda bir problem çıkmayacak.
İlginç şekilde itopyada var görünüyor monitör bende arıyorum birkaç gündür bulamamıstım , acaba stok yok da var mı görünüyor ? Daha önce itopyada karsılastım böyle bir durumla umarım öyle değildir..

2402 alın, ekstradan bir kaç özelliği var ve menüsü daha iyi. XG2401’de çok iyi bir monitör ama pişman etmez.

2402 alın, ekstradan bir kaç özelliği var ve menüsü daha iyi. XG2401’de çok iyi bir monitör ama pişman etmez.
hocam ben bir konuda sizi etiketledim ama bakamadınız gözünüzden kactı herhalde. Bende 144hz gaming monitör arayısındayım. Başta VA panel istiyordum daha yeni vs diye ama sonrasında gördümki baya sıkıntılı VA paneller.Sanırım TN almam daha makul olacak. Eski monitörüm de "lg d2342" tn panel 4ms.Bu monitörden sonra geçiş yaptığım cihazın bana fark hissettirmesi gerekir diye düşünüyorum.Bütçem 2000 tl, ne önerirsiniz? (bu arada VA İPS curved Yada TN fark etmez öneriniz nedir)

2402 sipariş verdim bakalım gelince göreceğiz.
Bütçem 1800 TL, birde bana TN, 144hz ve yukarı da önerdiğiniz dışında bir monitör önerirseniz, bir haftadır monitör alacağım alamadım.

BenQ Zowie XL2411P bu gün indirime girdi ona bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı