Çözüldü ViewSonic 27 HDMI ile 240Hz alınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ronentero

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti LHR
AMD Ryzen 5 5600
64-bit Windows 11 (10.0.22631)
8.192 MB G.Skill DDR4 @ 3.198 MHz
8.192 MB G.Skill DDR4 @ 3.198 MHz
500 GB MLD M300 NVMe SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba, daha dün yeni bir monitör aldım. 240Hz ve laptop kullanıyorum modeli: ASUS FX505dt AMD Ryzen 5 3550H GTX 1650 4 GB linkini de bırakayım: Amazon.in laptopta DP port ya da Thunderbolt port var mı bilmiyorum, biraz araştırdım ama sanırım yok HDMI ile monitörü bağladığımda 240Hz gözüküyor ve kullanabiliyorum ancak oyuna girmek istediğimde veya video izlerken ekran gidip geliyor biraz araştırdığımda bunun HDMI yüzünden olduğunu ve DP port ile düzeldiğini söyleyenleri gördüm. Lafı fazla uzatmadan sorularımı sorayım, DP to HDMI dönüştürücüleri ile 240Hz alabilir miyim? Veya bu git gel sorununu nasıl çözebilirim ya da benim laptopumda DP veya Thunderbolt port var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim monitöründe linkini bırakayım: VIEWSONIC 27" VX2719-PC-MHD 1MS 240HZ FHD HDMI DP CURVED GAMING MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Çözüm
Kontrol ettim destekliyor bakacağım kabloya teşekkürler.

Yeni kablo alıp deneyeceğim çünkü hem laptop hem de monitör HDMI 2.0 destekliyor kablomda o kadar kaliteli değil yardımınız için teşekkürler.

HDMI 2.1 almanın avantajı olmaz. Sistem onu 2.0 olarak görecek çünkü. Kaliteli bir HDMI 2.0 ile çözümü deneyin. Sonucu yazarsınız.
Konu sahibi laptop kullanıyorum yazıyor burada millet DP alın yazıyor. Beyin bedava arkadaşlar sallayın okumadan etmeden sallayın.

Sizin laptopunuzda maalesef ki sadece HDMI soketi var. Diye portlar veri aktarımı ve şarj için.
Ekstradan Type-C'ya da MiniDP portu bulunmuyor. Bu yüzden kısıtlı bir bağlantıya sahipsiniz.
Sorunun nedeni kablonuzdan kaynaklıdır. Kalitesiz kablo, hasar görmüş kablo ya da porta tam basmayan kablo görüntü de git gel yaptırır.
Yeni HDMI 2.0 ile denemek lazım. Ugreen gibi kaliteli markaları tercih ediniz.
Ayrıca HDMI to Dp ile işinizi göremezsiniz. 240Hz desteklemiyorlar çünkü.

Konu sahibi laptop kullanıyorum yazıyor burada millet DP alın yazıyor. Beyin bedava arkadaşlar sallayın okumadan etmeden sallayın.

Sizin laptopunuzda maalesef ki sadece HDMI soketi var. Diye portlar veri aktarımı ve şarj için.
Ekstradan Type-C'ya da minidp portu bulunmuyor. Bu yüzden kısıtlı bir bağlantıya sahipsiniz.
Sorunun nedeni kablonuzdan kaynaklıdır. Kalitesiz kablo, hasar görmüş kablo ya da porta tam basmayan kablo görüntü de git gel yaptırır.
Yeni HDMI 2.0 ile denemek lazım. Ugreen gibi kaliteli markaları tercih ediniz.
Ayrıca HDMI to DP ile işinizi göremezsiniz. 240Hz desteklemiyorlar çünkü.

Yeni kablo alıp deneyeceğim çünkü hem laptop hem de monitör HDMI 2.0 destekliyor kablomda o kadar kaliteli değil yardımınız için teşekkürler.

HDMI 2.1 almanın avantajı olmaz. Sistem onu 2.0 olarak görecek çünkü. Kaliteli bir HDMI 2.0 ile çözümü deneyin. Sonucu yazarsınız.

Çözüm

Yeni bir HDMI 2.0 kablo aldim ve sorunum çözüldü şu an sorunsuz 240Hz kullanabiliyorum herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı