ViewSonic 27" VX2758-2KP-mhd QHD IPS 1ms 144Hz 3399

nuclear333

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu monitörü kullanıyorum, ölü piksel çıkmadı, başka bir sorun da olmadı.
Parlaklığı 350nits, IPS panelde bi sorun yok.
Monitörün standı hiç kullanışlı değil.
Görüntülerin etrafında gölgelenme gibi şeyler yok.
Işık sızması çıkmadı pek.

Bu monitörü alanların dikkatine: 1440p / 144hz almak istiyorsanız, 2. HDMI (HDMI 2.0) çıkışını ya da DisplayPort kullanın.

Hocam monitörü en az 2 yıldır kullanıyorum kronik sorunlu olduğu bilgisi doğru. Sorun ise şu: Adaptive Sync açıkken monitörü 144Hz. İle kullanırsanız ekranda titreme/yırtılmalar oluyor.
Ya Adaptive Sync kapatacaksınız ya da ekran Hz değerini düşüreceksiniz. 134 civarı sorun ortadan kalkıyor. Direkt 120Hz'e alıp geçmek daha kolay bir çözüm.
Onun dışında bir sorunu yok paneli epey kaliteli. Ghosting, clouding vs. gibi sorunları yok bu konuda gördüğüm en temiz panellerden biri diyebilirim.

Hocam monitörü en az 2 yıldır kullanıyorum kronik sorunlu olduğu bilgisi doğru. Sorun ise şu: Adaptive Sync açıkken monitörü 144Hz. İle kullanırsanız ekranda titreme/yırtılmalar oluyor.
Ya Adaptive Sync kapatacaksınız ya da ekran Hz değerini düşüreceksiniz. 134 civarı sorun ortadan kalkıyor. Direkt 120Hz'e alıp geçmek daha kolay bir çözüm.
Onun dışında bir sorunu yok paneli epey kaliteli. Ghosting, clouding vs. gibi sorunları yok bu konuda gördüğüm en temiz panellerden biri diyebilirim.
Bende FreeSync açık, oyunlarda yırtılma olmuyor hiç 144hz kullanıyorum bu dediğiniz farklı bişi mi?

Bende FreeSync açık, oyunlarda yırtılma olmuyor hiç 144hz kullanıyorum bu dediğiniz farklı bişi mi?
Yok hocam ekran tazeleme oranı ile bilgisayarın ürettiği FPS değerinin uyuşmamasından bahsetmiyorum.
Sözünü ettiğim sorun tam olarak şu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kablo kalitesinden tutun ekran kartı sürücüsüne kadar bir sürü teori mevcut sorunla alakalı ancak bence sorun monitörde çünkü yerli/yabancı bir çok kullanıcı aynı sorunu yaşıyor.

Geri
Yukarı