ViewSonic Elite XG270 alınır mı?

Bütçe
6000
IPS panellerde rastlanan bir sorun ancak normal kullanımda rahatsız etmiyor sadece düz siyah ekranda kendini belli ediyor. Ayrıca Adaptive Sync açınca purexp devre dışı kalıyor. Şu anda elimde DisplayPort kablosu yok o yüzden G-SYNC ile deneyemiyorum. Monitörün kendisi ile gelen DisplayPort kablosu çalışmıyor.

Curved olan monitörlerde daha çok ışık sızması var diye biliyordum, arkadaşımda çıkmıştı can sıkıcı bir durum garanti kapsamında iade etmişti.
Ölü piksel vesaire çıktımı monitörde? Nereden almıştınız? 6000TL şu anda en düşük fiyat diyor siz daha altına mı aldınız yoksa aynı fiyata mı?

Curved olan monitörlerde daha çok ışık sızması var diye biliyordum, arkadaşımda çıkmıştı can sıkıcı bir durum garanti kapsamında iade etmişti.
Benim önceki monitörüm Curved VA paneldi ışık sızması hiç rahatsız etmemişti.
Ölü piksel vesaire çıktımı monitörde? Nereden almıştınız? 6000TL şu anda en düşük fiyat diyor siz daha altına mı aldınız yoksa aynı fiyata mı?
Trendyol'dan aldım en ucuz orası. Hiç ölü piksel çıkmadı.
HDR puanı biraz düşük almadan önce bunu bilerek aldım ama kötü değil beni tatmin etti HDR konusunda (ilk HDR deneyimimdi bu arada). Ghosting testleri de çok başarılı bence.
Başka bir olumsuz yönü RGB ışıkları Razer ve Thermaltake yazılımları ile uyumlu. Keşke Logitech veya MSI ile de uyumlu olsaydı.

Son düzenleme:
Benim önceki monitörüm Curved VA paneldi ışık sızması hiç rahatsız etmemişti.

Trendyol'dan aldım en ucuz orası. Hiç ölü piksel çıkmadı.
HDR puanı biraz düşük almadan önce bunu bilerek aldım ama kötü değil beni tatmin etti HDR konusunda (ilk HDR deneyimimdi bu arada). Ghosting testleri de çok başarılı bence.
Başka bir olumsuz yönü RGB ışıkları Razer ve Thermaltake yazılımları ile uyumlu. Keşke Logitech veya MSI ile de uyumlu olsaydı.

Evet ghosting testleri çok başarılı bence de, HDR daha önce hiç kullanmadım fazla fark etmez benim için.

Çok da ucuza 240Hz monitörler yok açıkçası, Purexp'yi duymamıştım bakacağım.

Modelden modele bu teknolojilerin kalitesi değişiyor aklınızda olsun. Birden fazla monitörde PureXP var fakat panel kalitesi ve o modelin özelliklerine göre sonuçlar değişiyor. XG270 modelinin artısı blurbuster sertifikalı olması.

Kullanıcı olarak bunun ekmeğini yiyorsunuz size daha iyi ayarlanabilirlik ve firmware desteği olarak dönüyor. Kendim bu modelde gözüm var fakat yine PureXP ve blurbuster sertifikalı olan XG2431 modelinin stoklara girmesini bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı