ViewSonic monitör için uyumlu askı aparatı önerisi

Boyun ağrısı çekiyorum uzun süreler monitöre bakıyorum.
Askı aparatı almak geldi aklıma ama VESA uyumlu değilmiş monitörum hangisi uyumlu onu bulamadım.
Bütçe 300TL.
Bunu buldum bu veya buna benzer bir aparat alsam VESA olur mu?
Monitör: ViewSonic VX2458-C-mhd
Konuya bakan olursa die bilgi vereyim.
Birçok yere e-posta attım çevreme sordum kendin yap dediler ekipman yok dedim.
Ve YouTube yazdığım yoruma cevap geldi biraz bekle çözüm bulacağız dediler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam uzun bir aradan sonra konuyu hortlatacağım kusura bakmayın ama bahsettiğinizi aldınız mı yada herhangi bir aparat buldunuz mu? Çift ekrana geçmeyi düşünüyorum ama monitör ayakları çok önde ve çok yer kaplıyor.

Maalesef bulamadım bulsam bile çerçeve tutan cinsten.
En iyi çözüm şu şekilde profil ile monitör bacağına kaynak yapıp vesa bağlamak düşünüyorum ama vaz geçiyorum sürekli.
Benim mesleğim montaj kaynak her türlü ekipman kullanan bir insanım ama vaz geçiyorum.
Mal
Tavsiyem sat kurtul bu monitörü başka çare yok.
Yeni fark ettim özür dilerim. Orada nasıl olduğunu bilmiyorum ama (mal) yazmışım kusura bakmayın nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.
Öncelikle çözümü buldum yüklediğim fotoğraflar ve örnek:bu fotoğraftaki borunun içine geçirip sabit ama ayaksız bir monitör yapacaktım ama elimde kumpas olmadığı için yapamıyorum monitörün ayağı kaç mm onu ölçemedim metre ile ölçmek istemiyorum garantisi yok metrenin.

20200817_165735.jpg
20200817_165731.jpg
20200817_165724.jpg
20200817_165728.jpg

Dosya Ekleri

• 20200817_165711.jpg
    20200817_165711.jpg
    838,1 KB · Görüntüleme: 102
  • 20200817_165715.jpg
    20200817_165715.jpg
    631,5 KB · Görüntüleme: 142
@MurathanDEMİRCİ çok kaliteli bir insansınız. Çözüm buldunuz mu?

Merhaba arkadaşlar ben kendimce bir çözüm buldum ve detaylı bir şekilde sizlere anlatacağım.

1-İlk olarak monitörümün arka kapağını, kablo bağlantılarını ve hoparlörleri yerinden sökerek ana gövdeden tamamen ayırdım. Arka kapak monitöre küçük siyah renkli bir vida ile bağlı olduğu için gözünüzden kaçırmayın ve vidayı yıldız tornavida yardımıyla sökün.👇
20201012_173223.jpg

2- Daha sonra monitörün ayağını resim üzerinde yuvarlak içinde belirtmiş olduğum noktalardan yıldız tornavidayla söktüm. (Somun vida kısmından sökmeye çalışmayın 😀)👇
2.jpg

3- Aşağıda linkini ve resmini koyduğum ürünü satın aldım ve monitörün arka kısmına monte ettim. Siz dilerseniz linkini vermiş olduğum ürünü, dilerseniz de bu ürüne benzer bir ürünü alabilirsiniz. Resimdeki ürünü alma sebebim monitörün kavisli olmasına bağlı arka kapağının da kavisli olmasıdır. Bağlantı opsiyonunun fazla olması sebebiyle ben bu ürünü tercih ettim. Resimdeki ürün saf çelik olduğu için biraz ağırdır bu durum benim için bir sorun teşkil etmedi ve beklediğimden sağlam oldu ancak vesa askı aparatınızın durumuna göre siz daha hafif bir ürün tercih edebilirsiniz. Ben ürünü monitöre sökülür takılır olsun diye somun vida yöntemiyle monte etim, sizler dilerseniz perçin yöntemiyle de monte işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Önemle vurgulamak istediğim bir husus ise somun vidanın uzunluğun iç kısımdan çok az bir şekilde içeri girmesidir, zira arka kapak ile monitör arasında neredeyse pay yok diyebilirim. Vida uzun olursa arka kapak yerine oturmaz ve panel muhafazasına baskı yapıp zarar verebilir.
MA-3000-S 15-26'' (38-66 CM) SABİT TV DUVAR ASKI APARATI MAX VESA:100*100 20 KG fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
3.jpg

20201013_114848.jpg

Kolaj.jpg

4- Son olarak monitörü AOC AD110D0 marka ve model monitör askı aparatıma monte ettim. Resimlerde görmüş olduğunuz gibi kelebek vida yardımıyla monte ettim. Kelebek vida tercih etmemdeki sebep ise el yardımıyla vidaları el yardımıyla sıkıp gevşetebilmektir, sizler dilerseniz somun vida ile monte edebilirsiniz. Ayrıca ben kelebek vidayı iç kısımdan bağladım ve biraz zorlandım, sizler bu işlemin tam tersini uygulayıp kelebek kısmını dış taraftan bağlayabilir ve böylelikle de hiçbir şekilde zorlanmazsınız. Bu işlem sizlere umarım yardımcı olmuştur. Son derece basit bir işlem ile ben böyle bir çözüm buldum. Bu konuda sorularınız olursa yardım etmeye hazırım. Kalın sağlıcakla..
Fotoram.io (1).jpg

20201013_130751.jpg

Dosya Ekleri

• TeoriV2-82905_large.jpg
    TeoriV2-82905_large.jpg
    24,4 KB · Görüntüleme: 219
Merhaba arkadaşlar ben kendimce bir çözüm buldum ve detaylı bir şekilde sizlere anlatacağım.

1-İlk olarak monitörümün arka kapağını, kablo bağlantılarını ve hoparlörleri yerinden sökerek ana gövdeden tamamen ayırdım. Arka kapak monitöre küçük siyah renkli bir vida ile bağlı olduğu için gözünüzden kaçırmayın ve vidayı yıldız tornavida yardımıyla sökün.👇
Eki Görüntüle 700443

2- Daha sonra monitörün ayağını resim üzerinde yuvarlak içinde belirtmiş olduğum noktalardan yıldız tornavidayla söktüm. (Somun vida kısmından sökmeye çalışmayın 😀)👇
Eki Görüntüle 700456

3- Aşağıda linkini ve resmini koyduğum ürünü satın aldım ve monitörün arka kısmına monte ettim. Siz dilerseniz linkini vermiş olduğum ürünü, dilerseniz de bu ürüne benzer bir ürünü alabilirsiniz. Resimdeki ürünü alma sebebim monitörün kavisli olmasına bağlı arka kapağının da kavisli olmasıdır. Bağlantı opsiyonunun fazla olması sebebiyle ben bu ürünü tercih ettim. Resimdeki ürün saf çelik olduğu için biraz ağırdır bu durum benim için bir sorun teşkil etmedi ve beklediğimden sağlam oldu ancak vesa askı aparatınızın durumuna göre siz daha hafif bir ürün tercih edebilirsiniz. Ben ürünü monitöre sökülür takılır olsun diye somun vida yöntemiyle monte etim, sizler dilerseniz perçin yöntemiyle de monte işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Önemle vurgulamak istediğim bir husus ise somun vidanın uzunluğun iç kısımdan çok az bir şekilde içeri girmesidir, zira arka kapak ile monitör arasında neredeyse pay yok diyebilirim. Vida uzun olursa arka kapak yerine oturmaz ve panel muhafazasına baskı yapıp zarar verebilir.
MA-3000-S 15-26'' (38-66 CM) SABİT TV DUVAR ASKI APARATI MAX VESA:100*100 20 KG fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Eki Görüntüle 700503

Eki Görüntüle 700509
Eki Görüntüle 700465

4- Son olarak monitörü AOC AD110D0 marka ve model monitör askı aparatıma monte ettim. Resimlerde görmüş olduğunuz gibi kelebek vida yardımıyla monte ettim. Kelebek vida tercih etmemdeki sebep ise el yardımıyla vidaları el yardımıyla sıkıp gevşetebilmektir, sizler dilerseniz somun vida ile monte edebilirsiniz. Ayrıca ben kelebek vidayı iç kısımdan bağladım ve biraz zorlandım, sizler bu işlemin tam tersini uygulayıp kelebek kısmını dış taraftan bağlayabilir ve böylelikle de hiçbir şekilde zorlanmazsınız. Bu işlem sizlere umarım yardımcı olmuştur. Son derece basit bir işlem ile ben böyle bir çözüm buldum. Bu konuda sorularınız olursa yardım etmeye hazırım. Kalın sağlıcakla..
Eki Görüntüle 700523

Eki Görüntüle 700524

Evet inceledim düşündüm hesapladım ve yine ustalarıma ve birkaç tanıdığım makina mühendisine sordum ve hepsi en mantıklısı bu dediler. Hem para olarak en ucuzu bu olur dediler Teşekkür ederim çözüm için.

Eki Görüntüle 700443

Eki Görüntüle 700456

Eki Görüntüle 700503

Eki Görüntüle 700509
Eki Görüntüle 700465

Eki Görüntüle 700523

Eki Görüntüle 700524

Bu yöntem cidden çok işime yarayacak Allah razı olsun abi fakat arka paneldeki vidaları nasıl taktığınızı anlayamadım, panel kapağını mı deldiniz acaba ? yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Bu yöntem cidden çok işime yarayacak Allah razı olsun abi fakat arka paneldeki vidaları nasıl taktığınızı anlayamadım, panel kapağını mı deldiniz acaba ? yardım ederseniz çok sevinirim.
Rica ederim kardeşim. Arka plastik kapak ile monitörün iç muhafazası arasında çok az bir mesafe var. Bu yüzden askı aparatını arka plastik kapağa monte edeceğin vidaları olabildiğince kısa seç.
Evet monitörün arka kapağını deldim.

Son düzenleme:
Evet bugün bu işi bitirdim ve çok güzel oldu.
Agedemo arkadaşımı tekrar tebrik ediyorum ellerine sağlık.

Dosya Ekleri

• 20210602_180741.jpg
    20210602_180741.jpg
    276,4 KB · Görüntüleme: 180
  • 20210602_180806.jpg
    20210602_180806.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 193
  • 20210602_180755.jpg
    20210602_180755.jpg
    212,4 KB · Görüntüleme: 194
  • 20210602_180800.jpg
    20210602_180800.jpg
    69,2 KB · Görüntüleme: 178
merhaba konuyu hortlatıyorum ama bu yöntemle ben de deneyeceğim bende bu monitörden 2 tane var biri 27 inç biri 32 inç şeklinde. şimdiye kadar bi sıkıntı yaşadınız mı bu şekilde astıktan sonra? vatan'dan 2 tane aynı üründen sipariş verdim elime geçince ben de delip yapmayı deneyeceğim. bi de arka kapak çok kalın mı şarjlı matkap ile delebilir miyim sizce?

Geri
Yukarı