Viewsonic VA2261 ve Z170-P görüntü alma

Furkan Tayfur

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar.
Kısa bir süre önce ekran kartsız bir sistem topladım. Sahip olduğum monitörün işlemci için gayet yeterli olduğunu düşünerek ekran kartını 1-2 ay sonrasına erteledim. Ama bugün öğrenmiş olduğum bilgiyle işlemcinin VGA desteklemediğini öğrendim. Bunun sebebiyle bir monitör alma durumu açıldı. Konunun linkini atıyorum.
Z170-P Onboard görüntü alamama sorunu
Yapılabilecek herhangi bir işlem vs. olabilir mi ? Monitörümü hiçbir şekilde kullanamaz mıyım ?
Başlıkta belirttiğim monitör sistemle uyumlu mu yoksa bu fiyata başka bir öneriniz var mı ?
Başka bir taraftan bakarsak arkadaşlar alacağım ekran kartı ile kendi monitörümden yine görüntü alamaz mıyım ? Şimdiden Teşekkürler.

Merhabalar arkadaşlar.
Kısa bir süre önce ekran kartsız bir sistem topladım. Sahip olduğum monitörün işlemci için gayet yeterli olduğunu düşünerek ekran kartını 1-2 ay sonrasına erteledim. Ama bugün öğrenmiş olduğum bilgiyle işlemcinin VGA desteklemediğini öğrendim. Bunun sebebiyle bir monitör alma durumu açıldı. Konunun linkini atıyorum.
Z170-P Onboard görüntü alamama sorunu
Yapılabilecek herhangi bir işlem vs. olabilir mi ? Monitörümü hiçbir şekilde kullanamaz mıyım ?
Başlıkta belirttiğim monitör sistemle uyumlu mu yoksa bu fiyata başka bir öneriniz var mı ?
Başka bir taraftan bakarsak arkadaşlar alacağım ekran kartı ile kendi monitörümden yine görüntü alamaz mıyım ? Şimdiden Teşekkürler.
Hocam bende bu monitörü almak istiyordum. (Eğer bilgi doğru ise şimdiye kadar.)

Hocam son dediğinizi çözemedim ama gayet güzel bir monitöre benziyor.
Hocama bende bu monitörü almak istiyordum. Lakin dediğini duyunca vazgeçtim. Ama işlemci ile ne alakası var görüntü vermenin hayla anlamış değilim :) Sistemin ekran kartsız olduğu ve görüntüyü anakarttan aldığın için mi böyle oluyor ?

Hocama bende bu monitörü almak istiyordum. Lakin dediğini duyunca vazgeçtim. Ama işlemci ile ne alakası var görüntü vermenin hayla anlamış değilim :) Sistemin ekran kartsız olduğu ve görüntüyü anakarttan aldığın için mi böyle oluyor ?
Hocam şu anda sahip olduğum monitör başlıktaki değil. Onboard görüntü alamadığım için bu monitörü almak istiyorum. Başlıkta belirttiğim monitör gayet güzele benziyor. Sorunuma gelirsek sanırım i5 6400 işlemci veya bütün skylake mimarili işlemciler VGA görüntü çıkışını desteklemiyor. Bunun çözülebilir bir tarafı var mı yoksa gerçekten bir monitör veya ekran kartı alarak bu sorunun üstesinden gelebilir miyiz ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı