ViewSonic VX2257 FreeSync Nasıl Açılır ve Display Port Gerekli mi?

Delaney

Hectopat
Makaleler
1
Monitör: ViewSonic VX2257
Ekran Kartı: Sapphire RX570 Nitro+

FreeSync özelliğini açmak için ekranın ayarlarına baktım. FreeSync yazan kısmın üstüne bile gelemiyorum direk alttaki yere atlıyor. Seçilmiyor. Radeon ayarlarında desteklenmez yazıyor. Ama monitörde de ekran kartında da var. HDMI ile bağlı acaba ondan mı? DisplayPort bağlantısı mı gerekli?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün nedir ? Freesync açıkken ekranda titreme oluyor mu ? Bende RX570 ve arkadaşın monitöründen var ve Freesync açınca ekran da titremeler oluyor.
Dostum titreme benim sistemde de oluyordu fakat monitörden free sync yi devre dışı yapında düzeliyor yani hem ekran kartının sürücüsünde yani amdnin sürücü programında hem de monitör de free sync açıkken titreme oluyor birisinden birisini kapat dene bir tane, ben öyle çözdüm.

Dostum titreme benim sistemde de oluyordu fakat monitörden free sync yi devre dışı yapında düzeliyor yani hem ekran kartının sürücüsünde yani amdnin sürücü programında hem de monitör de free sync açıkken titreme oluyor birisinden birisini kapat dene bir tane, ben öyle çözdüm.
Display port üzerinden mi kullanıyorsun??

Dediğin doğru da ikisinden birini kapatınca zaten kapanmış oluyor Freesync.
Evet.

Evet benim monitör ViewSonic 24"VX2458-C-MHD 144 hz, hdmi görüntü sorunu yaratıyor 144hz monitör de display port kablosu aldım.
Dediğin doğru da ikisinden birini kapatınca zaten kapanmış oluyor Freesync.

Evet.
Bak onu bilmiyordum peki bu titreme karttan olabilir mi benim monitörü yazdım az önce ekran kartı msi armor rx 570 4gb az geliyor bence 144 hz monitöre göre.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı