ViewSonic VX2418-P-mhd FHD, 165Hz, 1ms alınır mı?

Bu monitörü kullanıyorum, tam bir F/P ürünü, 1 2 yıl sonra bende 2 3 tane yarı çalışan piksel oluştu, oda üründen ürüne değişir diye düşünüyorum. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Gayet iyi bir monitör. 4ms GtG gecikmesi.
Işık sızması var mı hocam

Oyun için alıcağı için daha iyi IPS modeller varken onları alması daha doğru olur.
Çok oyun oynayan biri değilim ama yinede oynuyorum dizi film daha çok izliyorum bir önceki monitörüm gamebooster 144 hz 1ms olan modeldi ışık sızması nedeniyle iade ettim

Işık sızması var mı hocam.

Çok oyun oynayan biri değilim ama yine de oynuyorum dizi film daha çok izliyorum bir önceki monitörüm Game booster 144 Hz 1ms olan modeldi ışık sızması nedeniyle iade ettim.

Işık sızması var, IPS panel ve biraz düşük bütçe kaldığı için.

Işık sızmasını açıkçası ben fark etmiyorum.

İps lerde çok ışık sızma oluyor bir önceki monitörü bu sebeple iade ettim ne yapmalıyım bilmiyorum

Işık sızması var, IPS panel ve biraz düşük bütçe kaldığı için.

Işık sızmasını açıkçası ben fark etmiyorum.
Bende böyle twitter kullanırken bile belli oluyordu filmlerde gözüme batıyordu ne yapmam lazım bilmiyorum

Bu monitörü kullanıyorum, tam bir F/P ürünü, 1 2 yıl sonra bende 2 3 tane yarı çalışan piksel oluştu, oda üründen ürüne değişir diye düşünüyorum. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Gayet iyi bir monitör. 4ms GtG gecikmesi.
Ölü pixel ışık sızması durumu nedir hocam

Dpixel var diyorsunuz neresi iyi?
ViewSonic kullanıyorum 2 yıldır. 1 tane sorunu yok. Dpixel olan ürünleri tavsiye etmeyiniz.
Hocam viewsonic te ölü pixel ve ışık sızması durumu nedir

Benim de ilk IPS monitörüm. Öyle ağım şahım bir monitör değil. Ölüyü diriltmiyor. Fakat bütçesine nazaran iyi. Nedesen film ve dizi izlerken renk kalitesi muazzam geliyor gözüme.
Siyahları ve FPS oyunları için tepkime süresi kötü o kadar. Başka kusuru yok. Pivot ve ergonomiyi hesaba katmıyorum. Senin yorumunda sonuna kadar doğru. 👍
Işık sızması durumu nedir hocam

Dosya Ekleri

• 20230303_215055.jpg
    20230303_215055.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Işık sızması durumu nedir hocam

Aşırı koyu ekranda gözle görülür Glow. Rahatsız etmiyor. Bugüne kadar hiçbir IPS panelin IPS Glow'undan rahatsız olmadım. Günümüz renkli görüntüyle geçiyor çünkü. Oyunlarda belli olmuyor ayrıca. Video, dizi/filmdeki koyu ekranda bozuyor o kadar. Ona da çare yok. Giriş seviyesi monitör. Kusursuz bir şey bulamayız.

Aşırı koyu ekranda gözle görülür Glow. Rahatsız etmiyor. Bugüne kadar hiçbir IPS panelin IPS Glow'undan rahatsız olmadım. Günümüz renkli görüntüyle geçiyor çünkü. Oyunlarda belli olmuyor ayrıca. Video, dizi/filmdeki koyu ekranda bozuyor o kadar. Ona da çare yok. Giriş seviyesi monitör. Kusursuz bir şey bulamayız.
Asus ips mi yoksa viewsonic va mı daha verimli olur hocam sence dizi film çok izliyorum oyunda arada oynuyorum fifa ve cs go sadece glow ışık sızması ghosting mevzusundan hangisi daha iyi olur sence

ASUS IPS mi yoksa ViewSonic VA mı daha verimli olur hocam sence dizi film çok izliyorum oyunda arada oynuyorum FIFA ve CS:GO sadece glow ışık sızması ghosting mevzusundan hangisi daha iyi olur sence

VA panelin siyahları daha iyidir. Fakat görüş açısı ve tepkime süresi kötüdür. VA panel ben hiç tercih etmedim. Uzun kullanma imkanım olmadı. 1-2 saat bile ghostinge dayanamıyorum. Üzerine smearing eklenince leş bir deneyim oluyor.
IPS panelin en azından tek kusuru kötü siyahlar. Hayatınız karanlık ve korku filmleri ile geçmeycekse IPS alın. Yok benim hayatımın %90'nı siyahtır diyorsan VA panel ViewSonic.

VA panelin siyahları daha iyidir. Fakat görüş açısı ve tepkime süresi kötüdür. VA panel ben hiç tercih etmedim. Uzun kullanma imkanım olmadı. 1-2 saat bile ghostinge dayanamıyorum. Üzerine smearing eklenince leş bir deneyim oluyor.
IPS panelin en azından tek kusuru kötü siyahlar. Hayatınız karanlık ve korku filmleri ile geçmeycekse IPS alın. Yok benim hayatımın %90'nı siyahtır diyorsan VA panel ViewSonic.
Hocam genellikle siyah tema kullanıyorum sitelerde glow ve sızma biraz rahatsız etti biraz ilk defa kullandım ips çünkü alışır mıyım bilmiyorum gamebooster ipsim vardı bugün iadesini verdim tekrar asus ips sipariş edeceğim galiba

Hocam genellikle siyah tema kullanıyorum sitelerde glow ve sızma biraz rahatsız etti biraz ilk defa kullandım IPS çünkü alışır mıyım bilmiyorum Game Booster IPS'im vardı bugün iadesini verdim tekrar ASUS IPS sipariş edeceğim galiba

Game Booster ne konuşulacak ne kullanılacak bir monitör. Ondan memnun kalmamanız doğal.
ASUS IPS'i bir şans verin. Bundan da memnun kalmazsanız VA'ya dönersiniz. Genel olarak VA önermem ama kullanıcı isterse almasın da demem.

Yeni konular

Geri
Yukarı