ViewSonic VX2428j IPS glow ve ışık sızması testi sonucu nasıl?

Bütçe
5000

Baysungur

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
ViewSonic VX2428J
Merhaba arkadaşlar. Geçen aldığım VA monitörü Black smearingden ötürü iade ettim. IPS monitör aldım onun yerine. Işık sızması ve IPS glow testi yaparken, bir şey fark ettim. Sizce fotoğraflarda görünen nedir? IPS glow mu? Işık sızması mı? Ne gibi sıkıntılar çıkarır? İleride daha fazla büyür mü? Beni şimdilik rahatsız etmiyor, 4 oyunda denedim. Kamera çok gösteriyor parlamayı, normalde onda biri kadar bile belli olmuyor gözle sanırım. Kırmızı ile çizdiğim yerler biraz daha parlak oluyor siyahlarda ama diğer renklerde sıkıntı yok. Sizce monitörün durumu nasıl?

Dosya Ekleri

• s.jpeg
    s.jpeg
    62,3 KB · Görüntüleme: 31
  • WhatsApp Image 2024-04-03 at 1.00.44 AM (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-03 at 1.00.44 AM (1).jpeg
    33 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Image 2024-04-03 at 1.00.44 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-03 at 1.00.44 AM.jpeg
    39,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
AOC 24G2SP alacaktım. Biraz eski model kaldığı için, ViewSonic modelini seçtim. Ben aldığımda 4500 lira idi fiyatı. IPS glowsa bir sıkıntı olmaz değil mi? Gündüz zaten siyah ekranda bile hiç belli olmuyordu. Sadece gece olunca biraz belli oldu.

AOC 24G2SP alacaktım. Biraz eski model kaldığı için, ViewSonic modelini seçtim. Ben aldığımda 4500 lira idi fiyatı. IPS glowsa bir sıkıntı olmaz değil mi? Gündüz zaten siyah ekranda bile hiç belli olmuyordu. Sadece gece olunca biraz belli oldu.

Bir sıkıntı olmaz da. 24G2SP kaçırmak çok büyük bir hata olmuş. Stoğu bitti zaten. 24G2SP yerdi bunu çiğ çiğ.

AOC olan monitörün renk kalitesi aynı bütçedeki neredeyse bütün monitörleri rahatça eziyor.

Merhaba arkadaşlar. Geçen aldığım VA monitörü Black smearingden ötürü iade ettim. IPS monitör aldım onun yerine. Işık sızması ve IPS glow testi yaparken, bir şey fark ettim. Sizce fotoğraflarda görünen nedir? IPS glow mu? Işık sızması mı? Ne gibi sıkıntılar çıkarır? İleride daha fazla büyür mü? Beni şimdilik rahatsız etmiyor, 4 oyunda denedim. Kamera çok gösteriyor parlamayı, normalde onda biri kadar bile belli olmuyor gözle sanırım. Kırmızı ile çizdiğim yerler biraz daha parlak oluyor siyahlarda ama diğer renklerde sıkıntı yok. Sizce monitörün durumu nasıl?

IPS monitörlerin coğunda bu sorunlar var. Çok rahatsız etmiyorsa kafaya takacak bir durum yok.

Keşke 24G2SP alsaydınız hocam bunu yerine.
IPS Glow sanırım.
Düşünürken stok bitmişti zaten. Ama bu monitör öncelikli idi benim için öncesinde. Kardeşim online rekabetçi oyunları üst düzey oynamaya çalışıyor, ondan renkler yerine tepkime süresini tercih ettik 1 ms gtg olduğu için.

IPS monitörlerin coğunda bu sorunlar var. Çok rahatsız etmiyorsa kafaya takacak bir durum yok.
Şuanda çok rahatsız etmiyor, inşallah öyle devam eder.

Yapacak bir şey yok. Arkadaşın nasibinde yokmuş demek ki. :D
Nasip. 🙂 Kardeşim online rekabetçi oyunları üst düzey oynamaya çalışıyor, ondan renkler yerine tepkime süresini tercih ettik 1 ms gtg olduğu için.

IPS glow gibi duruyor. Keşke bu monitörü almasaydınız. 180Hz 0.5 ms olması insanın gözünü çok boyuyor.
4 tane kanaldan incelemesini izledim gerçek olarak 7 ile 9 ms arası tepkime süresi var diye onu seçmedik maalesef. Satın aldığım monitöründe ciddiye alabildiğim bir tane Arapça ve bir tane Vietnamça videosu var. Renk ölçme aleti kullanıyorlar. Ghosting sıkıntısı yok, tepkimesi de yeterince iyi geliyor bana ve kardeşime.

AOC İncelemeleri:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

ViewSonic İncelemeleri:

Son düzenleme:

Geri
Yukarı